אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » משכנתא » בדיקת משכנתא וכונס נכסים

בדיקת משכנתא וכונס נכסים

מחבר המאמר: דני ליבנה
פורסם בקטגוריה: משכנתא
המאמר נקרא 415 פעמים
תאריך פרסום: 07.03.11
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


החלום על בית משלכם עומד להתפוצץ? כשלקחתם את המשכנתא האמנתם באמת ובתמים שתוכלו לעמוד בהחזרים החודשיים אלא שבינתיים נולדו  הילדים, ההוצאות גדלו, אחדים מכם אולי איבדו את מקום עבודתם ובלית ברירה התחלתם לפגר בתשלומי המשכנתא. החוב תפח, הוטלו עליכם עיקולים ואוטוטו גם צו הפינוי ידפוק בדלת. לדעת אובליגור, זה הזמן לבצע בדיקת משכנתא. מהי בדיקת משכנתא? בדיקת משכנתא היא בדיקה שבה המומחים שלנו יבדקו את תשלומי המשכנתא שהבנק למשכנתאות גבה מכם מהיום הראשון שבו התחלתם לשלם.

למה חשוב לעשות בדיקת משכנתא? כל עוד אתם משלמים את המשכנתא במועד- לרוב התחשיב של הבנק למשכנתאות הוא נכון. הבעיה מתעוררת כשמתחילים הפיגורים. כשיש פיגור בתשלומי המשכנתא פעמים רבות הבנק למשכנתאות מתחיל להעמיס על החוב הוצאות ועלויות מופרכות ומוגזמות המחושבות בצורה לא הגיונית ובינינו, גם לא חוקית. בחשבון הפיגורים שנפתח במיוחד עבורכם מחושבות הוצאות ועלויות מנופחות, וכאן יש מקום רב לבדיקה ולפתיחת דין ודברים מול הבנק. תבינו, ככל שתשלומי המשכנתא היו בפיגור תקופה ארוכה יותר, הסיכוי לטעויות ולניפוחים רב יותר.

מה מוצאת בדיקת משכנתא? בדיקת משכנתא יכולה למצוא שבעוד שהבנק טוען שהחוב שלכם עומד נניח על סכום של 200 אלף שקל, בפועל – הסכום הוא רק 80 אלף שקל. על חוב של 200 אלף שקל תוכלו לקבל צו פינוי מהבית אבל אם תוכיחו שהחוב נמוך בהרבה ממה שהבנק טוען- צו הפינוי יתבטל ותוכלו להישאר בביתכם.

שורה תחתונה: בדיקת משכנתא יכולה להציל את ביתכם.

כשחוב משכנתא פוגש כונס נכסים

ניסיתם להגיע להסדרים אולי אפילו ניהלתם קרב משפטי אך בסופו של דבר נחלתם מפלה. הפסדתם את הבית. מה קורה עכשיו? נעים מאוד, תכירו את כונס הנכסים. מהו כונס נכסים? כונס נכסים הוא גוף חיצוני (בדרך-כלל עורך דין) שבית המשפט ממנה במטרה לגבות את החוב. כשמדובר בחוב של משכנתא, עורך הדין שמונה להיות כונס נכסים בעניינכם יוביל מהלך שבסופו של דבר יסתיים במכירת ביתכם. הבית יפורסם למכירה, יתכן ותקבלו צו פינוי שידרוש מכם לפנותו וכך ביתכם יעמוד למכירה (בצורת מכרז כשהוא ריק). כיצד מתחלק הכסף ממכירת הבית? לאחר מכירת הנכס הכסף מועבר לבנק למשכנתאות לשם כיסוי החוב, עורך הדין מקבל ממנו את שכר הטרחה ויתרת הסכום (אם נותר) תעבור אליכם. שורה תחתונה: כונס נכסים הוא הזרוע שבית המשפט מפעיל במטרה לגבות את החוב.אודות מחבר המאמר:

דני ליבנה

מנכ"ל אובליגור

www.obligor.co.ilדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר בדיקת משכנתא וכונס נכסים תגובות למאמר בדיקת משכנתא וכונס נכסים

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר בדיקת משכנתא וכונס נכסים. רוצה להיות הראשון? לא ניתן להגיב למאמר זה בשלב זה. התגובות סגורות.

מאמרים נוספים בנושא משכנתא

זכאות למשכנתא וייעוץ משכנתא
מהם מסלולי המשכנתא הקיימים כיום בשוק המשכנתאות?
הקשר בין מגבלות בנק ישראל על המשכנתא ועליית מחירי השכירות
למה כדאי להשתמש במחשבון משכנתא?
קללת הריבית הקבועה הצמודה למדד
כיצד משיגים משכנתא בתנאים הטובים ביותר?
השלבים בבניית משכנתא חכמה
מהי גרירת משכנתא ואיך מתבצעת
לקיחת משכנתאות באלפיון העליון
מחזור משכנתאות
משכנתא לזכאים של משרד השיכון
מהי בדיוק משכנתא ואיך ניתן לתכנן אותה בצורה יעילה?
מדוע לשכור את שירותיו של יועץ משכנתאות?
כדאיות השקעה בדירה
מהי ריבית הפריים ומה חלקה בחישוב ריבית המשכנתא

הנך נמצא כאן: בדיקת משכנתא וכונס נכסים.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.