אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

משכנתאלמה לרכוש דירה ולא להשכיר?
רכישת דירה היא צעד חשוב והשקפת עולם שמשפיעה על רבים מבחינות, כך שחשוב להבין את היתרונות של התחייבות כזו. הנה מספר טעמים למה לשקול לרכוש דירה במקום להשכיר:

מחזור משכנתא
כיוון והחיים הם דינמיים וסביר להניח שההחלטה שלקחתם בנוגע למשכנתא הנוכחית לפני עשור היא כבר אינה רלוונטית למצב הנוכחי שלכם כיום. מעבר לכך, העולם הפיננסי הוא גם דינמי ומשתנה בתדירות גבוה, תנאי השוק שלו מתעדכנים חדשות לבקרים.

תמהיל משכנתא – מה זה בכלל?
במילים פשוטות נוכל לומר שתמהיל משכנתא הוא בעצם שילוב בין כמה מסלולי משכנתא שונים שמרכיבים יחדיו הלוואה אחת. אף על פי שמדובר בהלוואה אחת, כל מסלול ומסלול משכנתא יעמוד בפני עצמו ואינו קשור למסלולי המשכנתא האחרים בתמהיל המשכנתא.

בנקים למשכנתאות
אם אתם כאן אז אתם כנראה מתעניינים בבנקים למשכנתאות, מה שאומר שאתם בדרך לקניית דירה, כיוון שכיום אין כמעט ומי שיכול להרשות לעצמו לרכוש דירה ללא משכנתא.

ייעוץ משכנתא
תפקידו המרכזי של היועץ הוא לאסוף את הנתונים עבורכם, שלרוב כתובים בשפה פיננסית ומשפטית, ייפשט אותם בשבילכם ויבין ממכם מהם הצרכים היכולות שלכם. הבחירה של התוכנית הנכונה עבורכם, יכולה ותחסוך לכם לאורך תקופת המשכנתא הממושכת סכומים גדולים, לפעמים אפילו עשרות אלפי שקלים.

פוגל ייעוץ משכנתאות מומחים בתחום המשכנתאות
מחפשים יועץ משכנתאות מומלץ? רוצים לדעת הכל על המשכנתא? האם כדאי לקחת יועץ משכנתאות מומלץ? המדריך המלא למשכנתא נמצא כאן.

כיצד לחסוך בביטוח חיים למשכנתאות?
לקיחת משכנתא כרוכה בביטוח משכנתא, האופציה דרך הבנק עשויה להיות יקרה. במאמר נסקור מה אתם חייבים לדעת על ביטוח משכנתא ואילו הצעות זולות יותר קיימות בשוק

'משכנתא' – מדריך למתחילים.
לפני שאתם חושבים על הריביות, חשוב קודם כל להבין כיצד לקחת את המשכנתא, מה אתם יכולים להרשות לעצמכם ללוות ומה ההחזר החודשי הנכון עבור אותו סכום המשכנתא אשר תרצו לקחת.

כל מה שחשוב לדעת על מחירי יועצי המשכנתאות הפרטיים
כיום יש לא מעט יועצי משכנתאות בכל רחבי הארץ אשר מציעים את שירותיהם המקצועיים לכל דורש. חשוב להבין כי בניגוד למקובל לחשוב, יועצי המשכנתאות מטעם הבנקים לא תמיד ידעו לספק לכם את מה שהייתם רוצים שהם יספקו לכם, או לייתר דיוק, הם תמיד ידאגו לספק לבנק את מה שהבנק רוצה שהם יספקו לו.

האם כדאי לקחת הלוואת גישור לרכישת דירה ומשכנתא גישור?
רבים רואים בהלוואת גישור כסוג של הלוואה מוזרה שלא ברור למה היא נבדלת מהלוואה רגילה או משכנתא רגילה. נסביר על מה היא בדיוק מגשרת.

האם כדאי להתייעץ עם הבנק בנוגע ללקיחת משכנתא או עם יועץ משכנתאות פרטי
בנושא כל כך חשוב כמו משכנתא שיש להחלטה השפעה על ההוצאה החודשים ועל העתיד הכלכלי של משפחתך כדאי לבדוק עם מי להתייעץ

למאמר המלא
https://www.evensapir.co.il/private-consulting-vs-bank/

זכאות למשכנתא וייעוץ משכנתא
מהי הדרך הנכונה לקחת משכנתא? האם יש דרך לחסוך במשכנתא ולהקל על ההתחייבות הכלכלית הגדולה שנלקחה? מהי זכאות למשכנתא? מהו מחשבון משכנתא? הכל במאמר שלפניכם

מהם מסלולי המשכנתא הקיימים כיום בשוק המשכנתאות?
אילולי מסלולי משכנתא קיימים כיום בשוק? איך מחשבים איזה מסלול משכנתאות כדאי יותר ויותר לחסוך לכם כסף? היכן קיים מחשבון המשכנתאות המתקדם בישראל?

הקשר בין מגבלות בנק ישראל על המשכנתא ועליית מחירי השכירות
התאחדות בוני הארץ (שהיא למעשה לשעבר התאחדות הקבלנים) בדקה ומצאה כי ישנו קשר ישיר בין המגבלות של בנק ישראל על שוק המשכנתאות ובין עליית מחירי השכירות.

למה כדאי להשתמש במחשבון משכנתא?
מחשבון משכנתא הוא כלי שכל אדם שלוקח משכנתאות חייב להכיר, לדעת להשתמש בו ולהיעזר בו לאורך כל תהליך תכנון המשכנתא בכדי לחסוך כסף.

קללת הריבית הקבועה הצמודה למדד
מגוון מסלולי המשכנתא המוצעים בשנים האחרונות הם ללא ספק מבלבלים ולעיתים לא ברורים. חלק מהם נשמעים כמעט זהים אחד לשני חוץ ממילה או שתיים שלהן עלולה להיות משמעות מרחיקת לכת

כיצד משיגים משכנתא בתנאים הטובים ביותר?
איך להשיג משכנתא בתנאים הטובים ביותר? איך ניתן להוזיל את עלות המשכנתא הכוללת? הכנסו ותראו

השלבים בבניית משכנתא חכמה
בבואנו לקחת משכנתא חשוב שנבין מהם השלבים הקריטים, איך אפשר להתכונן לכל שלב ומה כדאי לעשות בו

מהי גרירת משכנתא ואיך מתבצעת
ההנחה הרווחת היא כי רכישת דירה חדשה תבטיח נכס בו נתגורר שנים על גבי שנים. לא תמיד זה נכון, דבר שעלול להוות בעיה מבחינת תשלומי המשכנתא. מכיוון שלרוב הלוואה זו מתפרסת עשרות שנים, פעמים רבות עוברים לבית חדש עוד לפני שמחזירים את החוב לבנק. במצב כזה, הפתרון היחידי הוא גרירת משכנתא.

לקיחת משכנתאות באלפיון העליון
עבור רבים, המונח "משכנתא" מקושר עם מצב כלכלי שאינו אידיאלי, בלשון המעטה. בדרך כלל, זה אכן נכון: הרי אם יש את הכספים הנחוצים לרכישת הדירה, מדוע לטרוח ולשלם ריביות עצומות לבנקים השונים?

מחזור משכנתאות
משכנתא היא הלוואה שנלקחת לתקופה ארוכה וההחזר שלה מתפרס על פני שנים רבות. אנו מנסים לחזות את השוק הפיננסי בעתיד ועל סמך זאת לקחת את המשכנתא עם תנאי המימון, ההחזר והריבית המשתלמים ביותר

משכנתא לזכאים של משרד השיכון
בחברה הישראלית, נהוג לרכוש את הדירה שבה מתגוררים ולא לשכור במשך מרבית תקופת החיים. הדבר נובע מכך שבישראל, בניגוד למדינות רבות אחרות, לא משתלם לשכור דירה לעומת קנייתה

מהי בדיוק משכנתא ואיך ניתן לתכנן אותה בצורה יעילה?
אז ככה, משכנתא היא לאמיתו של דבר מוצר כספי די מורכב, רוב האוכלוסייה "מתגרדת" וחשה לא כ"כ נעים כאשר הינם אפילו שומעים את המלה הזאת. בדף זה אנחנו ננסה לפשט לכם במעט את העניין.

מדוע לשכור את שירותיו של יועץ משכנתאות?
מדוע כדאי להתייעץ ולשכור את שירותיו של יועץ משכנתאות, מה תפקידו והאם הוא חלק מהמערכת הבנקאית שנותנת לנו את ההלוואה בסוף.

כדאיות השקעה בדירה
אם איתרע מזלכם, והתברכתם בממון רב, מומלץ לבדוק כדאיות השקעה בדירה. אמת היא, ישנן עוד אופציות, אך במקרים מסוימים, השקעה בדירה יכולה להניב לכם רווחים כספיים נאים ביותר

מהי ריבית הפריים ומה חלקה בחישוב ריבית המשכנתא
לקיחת משכנתא היא ההחלטה הכלכלית המשמעותית ביותר שנעשה בחיינו. לא רק שזהו צורך הכרחי בדרך לרכישת כל דירה, אלא גם שהשלכותיו מלוות אותנו שנים על גבי שנים. עקב כך, הרצון הברור שלנו הוא לחסוך כמה שניתן במחיר המשכנתא, כשסוגיית הריבית היא המשתנה העיקרי, במובן הזה.

הלוואת גישור למשכנתא
רכישת דירה אינה משימה פשוטה, מאחר והיא דורשת הירתמות ארוכה מאד אל בנקי המשכנתאות. לעיתים, הזמן הוא האויב הגדול ביותר שלנו, שעה שאיננו עומדים בנטל התשלומים אל המוסד הפיננסי. הלוואת גישור מסייעת פעמים רבות להתמודד עם תשלומי משכנתא, ובכך מונעת אי נעימות כלכלית רבה.

מחשבון משכנתא שפיצר או קרן השווה?
כיום, קיימת בפני לווה המשכנתא האפשרות לבחור את לוח הסילוקין של ההלוואה. כלומר, לבחור אם הפירעון החודשי יפרע בדרך המוכרת (לוח שפיצר), בה משלמים את הריבית תחילה ורק לאחר מכן את הקרןאו בדרך השנייה (קרן השווה).

הכול אודות מחזור משכנתא
משכנתא ראשונה היא החלטה חשובה ובעלת השפעה רבה על ההתנהלות היום יומית שלנו לאורך שנים רבות. לכן, חשוב לקבל החלטות נבונות בכל הקשור למשכנתא הראשונה

ביטוח משכנתא – ביטוח חיים
ביטוח משכנתא לא נתון לבחירה של הלווה כספים. ביטוח משכנתא הוא חובת מדינה. כיום, לא ניתן לקבל משכנתא ללא ביטוח מתאים

משכנתא - והטאבו
בעת קניית דירה חדשה מקבלן, או דירה קיימת מאדם פרטי, או לחילופין, בעת קניית קרקע לבנייה, חשוב ביותר לבדוק מה

אזורים מועדפים – דירות במחירים טובים
המדינה פועלת לשכנע אנשים לגור בערים מרוחקות ולפתח אזורים כמו הגליל והנגב. כדי לשכנע את האנשים משרדי הממשלה

הדרך הטובה להשיג דירה לילדים – תכניות חיסכון
האנשים הכי חכמים בישראל הם ההורים הצעירים שמיד עם לידת ילד חשבו על עתידו ופתחו עבורו תכנית חיסכון לדירה

זהירות! ביטוח משכנתא
הכלל הקדום והמפורסם "כבדהו וחשדהו" תקף במצבים שונים בחיים. אין דבר כזה להיות זהיר מידי כאשר מדובר בכסף שלך

מסלולי משכנתא – מה כדאי?
בבואכם להגיש בקשה ללקיחת משכנתא, תתבקשו בין השאר להחליט על המסלול הרצוי עבורכם להחזר המשכנתא

אזורים בארץ בהן המשכנתא בתנאים מועדפים
אחת ממטרותיה של מדינת ישראל היא לחזק את היישובים בפריפריה. היא עושה זאת הן על-ידי ניסיון לשמור על האוכלוסייה

כלים ללווים – סקירת כלי עזר למשכנתאות
הצעד הראשון לפני לקיחת משכנתא צריך להיות הכנת 'שיעורי-בית'. היום, במאה ה- 21, כל המידע זמין במרחק לחיצת

איך לבחור את המשכנתא המתאימה לנו
אמנם לא נוכל להחליט בשבילכם אך אנו כאן כדי לתת לכם עצות לגבי המשכנתא, זה צעד בעל משמעות גדולה בחיים ולכן חשוב לבדוק מה הריביות, מהו ביטוח משכנתא,

משכנתא לזכאים - מי נכלל בקבוצה הזו?
העם הדורש צדק חברתי וזועק את מצוקת הדיור ממחיש עד כמה הרצון הבסיסי של כמעט כל אחד מאיתנו להיות בעל דירה משלו, הוא צורך פסיכולוגי וכלכלי חזק.

כיצד עובדים עם מחשבון משכנתא?
מחשבון משכנתא הוא כלי עזר העוזר לנוטל המשכנתא אפשרות להעירך את גובה החזר החודשי, ואת סך כל ההחזרים שהוא יצטרך לשלם בגין המשכנתא.

מהי ריבית משכנתא?
לכל הלוואה בנקאית יש ריבית. ריבית היא התשואה של הכסף עבור הגורם המלווה (בדרך כלל הבנק) בתוספת הסיכון שלו (במקרה של אי עמידה בתשלומים). בתחום המשכנתאות יש מגוון רחב של מסלולים הכוללים סוגי ריביות: קבועות, משתנות, צמודות, לא צמודות וכדומה.

המדריך למשכנתא בקבוצות רכישה
רוכשים דירה בקבוצת רכישה? יש כמה דברים שכדאי שתדעו לפני מעמד החתימה

גרירת משכנתאות
גרירת משכנתא מתבצעת במצב בו קיימת משכנתא על נכס שנמכר והמוכר מבקש להשאירה כפי שהיא.

משכנתא – תחזית מסלול משכנתא דולרית
משכנתא – תחזית משכנתא דולרית נועד להסביר את חשיבות תחזית שער החליפין של הדולר, וכמו כן של ריבית ליבור דולרית, והשפעתם על החלטת לקיחת משכנתא מבחינת כדאיות כלכלית של תמהיל משכנתא ושל מסלול משכנתא.


מדריך משכנתא – ריבית משכנתא
ריבית המשקפת את מחיר השימוש בכספי אחרים, הלוואה מהבנק. במחיר מגלמים את הרווח של המלווה ואת מחיר הסיכון שרואה לפניו המלווה אצל הלווה.

מדריך משכנתא - ריבית פריים
מאמר זה הוא כחלק של מדריך משכנתא להסבר ריבית הפריים בלקיחת משכנתא. ריבית פריים היא הריבית הבנקאית שהבנקים נותנים בהלוואות ללקוחות הטובים ביותר שלהם.

סוגי משכנתאות לפיזור אופטימאלי של הסיכונים
משכנתא הינה בעצם הלוואה הנפרסת לאורך שנים רבות ומיועדת בלעדית לרכישת נכס/דירת מגורים וזאת בכפוף לשעבוד הנכס הנרכש עד לפירעון מלא של המשכנתא כולה.

משכנתאות - איך מתמודדים עם זה בדרך נבונה
בזמן הנוכחי הפכה קניית דירה לדבר שכיח ביותר שאינו מדלג על אף זוג צעירים שלא מכבר התחתן. רכישה של דירה הפכה קונצנזוס לאומי של ממש עד לסיטואציה

בדיקת כדאיות מחזור המשכנתא - שווה למחזר או לא?
בדיקת כדאיות המחזור היא פעולה מורכבת וניתנת בחינם ע"י יועצי המשכנתאות בחברה.
הלוואת המשכנתא, פרוסה בדרך כלל על פני רוב שנות חיינו, במהלך השנים מתרחשים המון שינויים בכלכלת המדינה אשר משפיעים ישירות על תשלומי המשכנתא.

חשיבותו של יועץ משכנתאות אובייקטיבי
מומלץ לבחור משכנתא באמצעות יועץ משכנתאות אובייקטיבי שמתחשב בצרכים שלך, ויודע להתאים לך את המסלול הטוב ביותר לפי היכולות שלך


עמוד 1 מתוך 2
[1]   [2]  
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.