אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

ניהולאיך לבחור ספק מזון בצורה נכונה
הטיפים החמים ביותר על בחירה נכונה של ספק מזון איכותי למסעדה, למעדנייה או לכל עסק בתחום המזון, קבלו את כל המידע הנחוץ על ביצוע בחירה נכונה.

הדרך הנכונה לנהל את מלאי העסק שלכם
לאחרונה העסק שלכם גדל, ממש כפי שתמיד חלמתם? אתם תוהים מה עליכם לעשות כדי לנהל את הדברים בצורה נכונה וכדי לשמור על היתרונות של עסק גדול?

מיטוב מכירות וחסכון כלכלי באמצעות שירותי קול סנטר
עסקים רבים נעזרים בשירותי מיקור חוץ על מנת לייעל תהליכים פנימיים בתוך העסק. בין השירותים הללו תמצאו חברות רבות שנעזרות בשירות קול סנטר

כיצד קופה ממוחשבת יכולה לקבוע את סדר המדפים בחנות?
קופה רושמת ממוחשבת היא מכשיר שיכול לחשב ולתעד את עלות הסחורה הנמכרת. זה יכול לשמש גם כדי לקבוע את סדר המדפים בחנויות.

מה זה מערכת ERP?
בעידן החדש והמהיר בתוכו אנחנו חיים היום, אנחנו צריכים לדעת איך להפוך את העסק שלנו למה שפועל על בסיסה של יעילות ומיקסום רווחים.

עמדת מכירה ממוחשבת וחכמה – הפתרון היעיל לשיפור ההכנסות והרווחים
בשנים האחרונות חלה התקדמות טכנולוגית בתחום הקופות לעסקים, וכיום יש פתרונות חכמים המבטיחים שיפור בהכנסות וברווחיות העסק, קראו כיצד קופה ממוחשבת היא חלק בלתי נפרד מהניהול שלכם

מה שכל בעל עסק ועצמאי צריך לדעת על הגשת דו"ח שנתי למס הכנסה
מאמר זה מסביר מהו הדו"ח השנתי שבעלי עסקים צריכים להגיש למס הכנסה בסוף כל שנה, ומפרט כמה ומיהם החייבים שצריכים להגיש דו"ח זה.

האם עדיין צריך קופות רושמות?
בעולם מבוסס טכנולוגיה מתקדמת, עולם שמתקדם ליום בו המציאות תתנהל על ידי אוטומציה בעלת בינה מלאכותית - האם יש מקום לקופה הרושמת הקלאסית?

האם עסק משפחתי מתאים לי?
אנשים צעירים שואלים את עצמם האם להצטרף לעסק המשפחתי שבבעלות המשפחה או לבחור במקום עבודה אחר. העסק מציע בטחון כלכלי ופריבילגיות מחד אבל באותה מידה יכול לבלבל את זהותם, את הגדרת מקומם, לגבי מי שהם ומה שהם רוצים לעשות. במאמר זה אדון בנקודות מבט בנושא.

עסק משפחתי – למכור או לא, זאת השאלה.
בעל עסק משפחתי ירצה להעביר את העסק שייסד ועמל להצלחתו לבני הדור הבא במשפחה, אך המציאות מוכיחה כי לא תמיד זהו הצעד הנבון לעשות. עסק משפחתי נתפס לרוב כמקור לגיבוש משפחתי וכמקור פרנסה לכל בני המשפחה אך במצבים מסוימים שווה לשקול את מכירתו.

עסק משפחתי – על הצד האפל של מייסד העסק
מייסד של עסק משפחתי צריך להיות מודע למאפייני אישיותו, כדי להפחית את החיכוך עם דור ההמשך ולטובת הצלחת העסק. במאמר זה אציג את טיפוסי המייסדים האופיינים וכיצד אלו "תורמים" להעברת העסק לדור הבא.

עקרונות בניהול תזרים מזומנים
ניהול תזרים מזומנים הנו כלי חשוב וקריטי לניהול העסק. תזרים המזומנים בודק את זרימת הכסף פנימה (תקבולים) והחוצה (תשלומים) בעסק וכמו כן נועד לחזות פערי זמנים בזרימה.

עסק משפחתי: מה קורה כאשר לא פותרים סכסוכים?
הבחירה לעבוד יחד בתוך עסק משפחתי היא בחירה אמיצה. אלא מה? כל עוד היחסים הרמוניים ואין ויכוחים אז אין בעיה אבל מה קורה כאשר אלו מתחילים להתעורר? מה קורה כאשר יש סכסוכים שלא נפתרים?

כיצד מאתרים חברת ניקיון טובה בצפון
צריכים מישהו שיבצע עבורכם ניקיון משרדים בצפון? אם עד היום נעזרתם בשירותים פרטיים של מנקה, ברכישת מוצרים עצמאית ובעיקר בלהיות "שוטרים" ,חברת ניקיון בצפון תפתור עבורכם את כל הבעיות.

חקלאות בהודו – מוחות גדולים למדינה עצומה
הכלכלה ההודית היא מהמתפתחות ביותר בעולם כיום. מומחים רבים חוזים כי בשנים הבאות היא תהיה אחת החזקות בעולם. אך בכל הקשור לתשתיות וטכנולוגיה, המדינה הזו מפגרת מאחור. ענפי חקלאות בהודו, למשל, אינם מגיעים אפילו לרבע מהתוצרת החקלאית בישראל לכל דונם

ייעוץ עסקי – חובה לכל עסק
ייעוץ עסקי חשוב מאוד בעסק, ייעוץ עסקי בא בשביל אנשים שאינם מבינים הרבה בכלכלה ואנשים המבינים בכלכלה כאחד. שניהם עשויים לעשות טעויות בניהול העסק וכאן מגיע ייעוץ העסקי.

5 המלצות מנצחות לניהול עסק קטן
כלכלת העולם כמו כלכלת ישראל מתבססת ברובה על עסקים קטנים, אלא ש 8% מהם נסגרים מדי שנה. במושגים של מדינתנו מדובר בכ 35000 עסקים. אם נבדוק את סיבתן נמצא לרוב שזו טמונה בניהול, ניהול לא מקצועי שהביא לסגירת העסק. במאמר זה אביא 5 המלצות אשר יכולות לסייע לבעלי עסק קטן לנהלו בצורה מיטבית

הארכיב כפתרון אחסון
גם מוסדות ציבוריים, גם חברות עסקיות וגם אנשים פרטיים עשויים להיזקק לארכיונים. קהילות ודאי זקוקות להם לתיעוד ולשימור. ארכיב קיבוצי, לדוגמה, הוא מקום שבו אצורה ושמורה כל ההיסטוריה הקיבוצית. שימוש תכוף בארכיב מאפשר לשלוף מסמכים בכל עת.

הדרך הנכונה לבחור חברת שילוח בינלאומי
אם אתם שוקלים ברצינות את האפשרות של הגירה לחוץ לארץ למטרות מגורים או עבודה, ואתם צריכים לקחת אתכם יותר מאשר מספר תמונות שיזכירו לכם את האהובים שהשארתם מאחור

ייעוץ עסקי לכל ארגון
בין אם יש לכם עסק קטן אשר ממנו אתם מתפרנסים בכבוד, ובין אם אתם הבעלים הגאים של רשת מסחרית גדולה ומשגשגת, ככל הנראה אתם עושים משהו נכון בנוגע לתהליך הניהול של העסק שלכם. כל זה טוב ויפה, אך השאלה שעכשיו כדאי לשאול, היא מה אתם יכולים לעשות כדי לקחת את העסק שלכם לרמה הבאה?

כיצד נשפר את המוטיבציה של העובדים בעסק?
כאשר העובדים בעסק מגלים חוסר עניין בפעילות העסקית וירידה במוטיבציה אין להרים ידיים ולוותר, אין להשאיר את המצב כמות שהוא ולהסכים איתו. יש בהחלט מה לעשות ולשפר כדי לקדם את העסק למטרות והיעדים הרצויים.

איך מגיעים להסכמות משותפות בעסק משפחתי
הסכמה משותפת בעסק משפחתי צריכה להיות לעיתים המטרה העיקרית כדי לקדם את העסק וכדי לא לפגוע ביחסים המשפחתיים. הגעה להסכמה הינה אפשרית ודורשת זמן, תשומת לב, סבלנות ואורך רוח.

כיצד תהפוך רעיון לעסק מצליח?
רעיון עסקי לא חייב להישאר בגדר פנטזיה בלבד אלא אפשר להגשימו. תשוקה אדירה לעשייה, לרעיון, יחד עם התמדה ורצון עצום להצליח יביאו אותך בסופו של דבר להצלחת המיזם.

עסק משפחתי – סיר לחץ אחד גדול
עסקים משפחתיים חשופים למתחים ולחצים יותר מעסקים אחרים. הסיבה טעונה בעובדה שהדינאמיקה המשפחתית, היחסים הבינאישיים במשפחה, אלה שאנו לעיתים נחים מהם קמעה כאשר אנחנו הולכים למקום העבודה, בעצם ממשיכים גם במקום העבודה. איך עובדים יחד?

יחסי אמון כמפתח להצלחה בעסק משפחתי
יחסי אמון מהווים את אחד מנכסי העסק אשר מהווים את אבן הפינה להצלחתו. שמירה על מרכיב זה תשמש כיתרון תחרותי מול המתחרים בשוק.

עסק משפחתי: קול החתן וקול הכלה
אחת המחשבות אשר עולות לבעלי עסק משפחתי, אשר בנם או בתם נישאו לא מכבר, היא האם לצרף את בן המשפחה החדש, זה שנכנס זה עתה למשפחה, לתוך העסק.הצלחת שילובם של בני הזוג של ילדכם תלויה בגורמים רבים.

דילמות ניהוליות בעסק משפחתי
בני המשפחה, שעובדים יחדיו באותו העסק, מערבים לרוב רגשות אשר עלולים להפריע בתהליך קבלת ההחלטות. התנגשויות עלולות להיווצר בשל זוויות ראייה שונות בקרב בני המשפחה.

מה כוללת הדרכת מנהלים
מנהלי חברות גדולות ועסקים קטנים מדי יום נאלצים להתמודד עם קשיים הנוגעים להתנהלות הכפופים להם, למידת ההצלחה של החברה וכמובן בעיות הקשורות אל הלקוחות.

מערכת ERP תפורה על פי מידה
מערכת ERP (Enterprise Resource Planning) הן מערכות המשמשות לניהול פעילויות בתוך חברות. מערכת ERP יכולה להתאים לכל חברה בה יש צורך בשילוב מידע בין מערכות שונות כמו כספים לוגיסטיקה (או רשימת מלאי) וכוח אדם.

אבי שומר - 5 טיפים לשיפור מצב העסק
עסק שאינו מתפקד כראוי ושאינו מגיע ליעדים שהוצבו, נדרש לשינויים מהותיים מבחינת ניהול ומבנה. להלן חמישה טיפים בסיסיים שיסייעו לכם לבחון מחדש את תפקוד העסק ולהעלותו על דרך המלך.

מבנה ארגוני הוא לא רק משבצות וקוביות
המבנה הארגוני - אמור לספק לארגון מכל סוג שהו, את הבסיס והיכולת הניהולית, להשיג את המטרות אשר לשמם הוא קיים. בארגון עסקי תהליכים ארגוניים נועדו לתמוך באופן יעיל בתהליכים עסקיים, ולאפשר להם להתבצע באופן המיטבי.

עסק משפחתי: ריקוד בשניים
אחת הדילמות העיקריות בעת הקמת עסק משפחתי או העברתו לדור ההמשך קשורה בשאלה: "אז מי ינהל את העסק, אני או אתה? או...אולי אנחנו?". המאמר דן בניהול משותף, היתרונות והקשיים שבדרך וכן בכלים אשר עוזרים בפתרון מצבים מורכבים.

5 קונפליקטים עיקריים בעסק משפחתי
ההבדלים בין בני המשפחה חשובים אך יכולים להוביל לקיום קונפליקטים. קונפליקטים אשר אם אינם נפתרים מיד יכולים אף להיות מונצחים לאורך זמן. במאמר זה אדון בחמשת הקונפליקטים ובפתרונות אותם אני מציעה.

התנגדויות ושימור לקוחות
כל איש מכירות יודע, או לומד דרך עבודתו, כי התנגדויות בתהליך המכירה הן דבר מצויין, הגורם לתהליך המכירה להתקדם.ההתנגדויות מאפשרות לאיש המכירות לתת מענה לחששות, ללבטים ולצרכי הלקוח, ולהתקדם לקראת סגירת העסקה.

עסק משפחתי – הורים מנגה ילדים ממאדים
עסק משפחתי יכול להיות תערובת מעניינת של דור ההורים עם דור הבנים ואולי אף דור שלישי. עם רגישות אמפתיה ותקשורת בונה ניתן לנהלו להצלחה גדולה. במאמר זה אדון בהבדלים בין הדורות וכיצד ניתן לגשר על הפערים.

5 דרכים לשיפור תזרים המזומנים בעסק שלך
אחד האתגרים בהתנהלות עסקית איתו מתמודד בעל עסק הוא שמירה על נזילות כספית. ברצוני להביא לפניכם חמש דרכים לשיפור תזרים המזומנים בעסק. הדרכים אינן מהוות פעילות חד-פעמית אלא פעילות מתמשכת ועקבית אשר צריכה להפוך לנוהל עבודה בעסק כדי שזו תפיק תוצאות ראויות.

ניהול ייצור - הדרך לייעל את העבודה במפעל קרובה מתמיד
במפעל בו מיוצרים מוצרים רבים,בפרט אם יש שיתוף בין מפעלים לגבי חלקים של אותו מוצר יש צורך גדול לבקר אחרי התהליכים הקורים במפעל. ניהול רצפת ייצור..

עסק משפחתי - האם סכסוך בעסק יכול גם להועיל?
עסק אשר משלב בין משפחה ועסקים בצורה כה אינטנסיבית מגדיל את הסיכוי לקיומה של מחלוקת או סכסוך בחיי העסק והמשפחה. האם סכסוך הוא בהכרח רע? איזה סכסוך תורם לעסק ואיזה מזיק? על שאלות אלו ואחרות נענה במאמר הבא.

ייעוץ עסקי - תהליך שמביא תוצאות
ייעוץ עסקי הוא תהליך כולל ורחב המכיל נושאים ותחומים רבים כגון ליווי עסקי, תוכניית עסקית, ייעוץ עסקי שיווקי ותחומים רבים נוספים. כאן תועכלו למצוא מידע אודותחלק מתחומים אלו.

ליווי עסקי , למי מומלץ ומתי?
למי מומלץ להשתמש בשירות של ליווי עסקי ומתי נדרש להתחיל?

איך לפטר בן משפחה בעסק משפחתי?
עסק משפחתי הוא קודם כל עסק שצריך להצדיק את קיומו מבחינה כלכלית. כאשר מתגלה כי אחד מבני המשפחה פוגם במטרה זו, יש לפעול להקטנת הנזק בצורה נאה ומכובדת כך שירגיש חלק מהמשפחה בסופו של דבר.

תזרים המזומנים והקשר למבנה ההוצאות העסקי, למבנה התחרות הענפית והבנק
תזרים המזומנים של העסק הוא צינור החמצן העסקי, קצב הנשימה של העסק (והבעלים) מווסת בהתאם לכמות וקצב האספקה של החמצן העסקי. תכנון וניהול יעיל של תזרים המזומנים מחייב הבנה של מבנה ההוצאות העסקי, הבנת מבנה התחרות הענפית, אמון ורצון טוב של הבנק.

מלכודת "איכות היתר" של המוצר או השרות בעסקים קטנים
איכות טובה של מוצר או שרות, נתפסת כגורם התורם ערך למוצר או השרות, וכפועל יוצא מכך למוניטין החברה לתדמית ולמיצובה בתודעת הצרכן. איכות טובה באה לידי ביטוי ברוב המקרים גם במחיר. כל זמן שהצרכן מוכן לשלם עבור האיכות המסופקת, את המחיר שהספק דורש אין בעיה לשום צד

תוצר ניהולי לקוי, היוצר בעצמו בעיות חדשות בארגון, הוא וירוס ניהולי
תוצר ניהולי הוא התוצאה המתקבלת מפעילות ניהולית. תוצר ניהולי המשיג את מטרתו הוא תוצר אפקטיבי ולהיפך, תוצר ניהולי אשר יוצר תוצאה בעייתית, ההופכת בעצמה לבעיה ואף יוצרת בעיות נוספות, הוא "וירוס ניהולי" ברמות חומרה שונות, ובתור שכזה יש לטפל בו למניעת נזק חמור למערכת.

עסק משפחתי – יוסי, ילד שלי מוצלח?
חלומם של הורים בעסקים משפחתיים רבים הוא לראות את בן המשפחה משתלב בעסק. לעיתים מוצאים לאחר פרק זמן כי תפקודו ותוצאותיו אינן משביעות רצון. להלן נקודות שיש לתת עליהן את הדעת לשיפור המצב.

"תרגישו את עצמכם בבית...." – איך לגרום לעובדים שכירים להרגיש נוח בעסק המשפחתי
אחד המפתחות להצלחת עסק הוא הרכב מנצח של עובדים. בעסק משפחתי מתבסס הרכב זה לרוב על בני משפחה ושכירים. במאמר זה אציג דרכים שונות במטרה לשמר ולהגן על הרכב מנצח זה.

איך מצליחים עם עסק משפחתי
לשאלה הזו אין תשובה של שחור ולבן, אבל מה שכן ברור הוא שכדאי להגדיר את תחומי האחריות בעסק משפחתי ולא להיכנס למצבים של לא נעים לי ובגלל זה אני לא מבצע פעולות הכרחיות לשרידות

על גשרים ואנשים בעסק משפחתי
עסק משפחתי מתמודד עם אתגרים מיוחדים בחייו, אתגרים שבסופו של דבר עלולים להביא עימם גם קונפליקטים ומתחים. הקונפליקטים יוצרים מעין מחסומים שלא מאפשרים קבלת החלטות ובעצם לא מאפשרים התקדמות העסק. תהליך של גישור יכול להוות פתרון לקונפליקטים אלו.

עסק משפחתי – כמה תשלם לבן המשפחה בסוף כל חודש?
שכר, הוצאות נלוות, בונוסים, מהווים נושאים חשובים עבור כל אחד מאיתנו במקום עבודתו. אלה הופכים להיות מורכבים עוד יותר כאשר מדובר בעסק משפחתי אשר עוסק בין היתר בקביעת גובה השכר לבני משפחה שונים.

ישיבה משפחתית – מפגש הכרחי בעסק משפחתי
עסק משפחתי הוא עסק דינמי ומיוחד אשר "מייצר" מצבים של אינטימיות וקרבה אך מאידך גם מתח וקונפליקטים. תקשורת היא דרך לפתרון קונפליקטים בתוך העסק. זו עוזרת להקטין את הסיכוי לקונפליקטים ויכולה להיות מושגת גם באמצעות – ישיבה משפחתית.


עמוד 1 מתוך 3
[1]   [2]   [3]  
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.