אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

דיני עבודה

בעמוד זה תמצא מבחר מאמרים ומדריכים בנושא דיני עבודה, דיני פיטורין, זכויות עובדים, תאונות עבודה ודין אזרחי. ניתן לקבל מידע אודות כותבי המאמרים, לאחר כניסה לדפי המאמרים בהרחבה.עורך דין דיני עבודה
בעל המקצוע של עורך דין דיני עבודה משמעותי במיוחד בעידן העסקים המודרני, שבו היחסים בין עובדים למעסיקים מפוצצים ומורכבים יותר מתמיד.

אחרי כמה זמן ניתן לקבל פיצויים?
קורה לפעמים, שאדם צריך בנסיבות מסוימות לעזוב את מקום העבודה הנוכחי ואז מתעוררות השאלות: אם מגיעים לו פיצויים? אם כן, אז מתי יקבל?

חברת ניקיון
התקשרות מול חברת ניקיון יוצרת אחריות אישית בנושא דיני עבודה למזמין השירות.
לכן כדאי שתדעו

עו"ד דיני עבודה
מה עושים כשמקבלים זימון לדימוע לפני פיטורים בעבודה ? מהן זכויות העובד ? מהן זכויות המעביד? איך להתנהל כשמקדהלים זימון לשימוע? ומנד איך לבצע שימוע חוקי לעובד ולהמנע מתביעות !

עורך דין דיני עבודה בתל אביב
עורך דין דיני עבודה מטפל בהרבה יותר מקרים והיבטים של עולם העבודה גם קטנים וספציפיים ולא רק על פיצויי פיטורין ותביעות קלאסיות ולעיתים הוא עוזר ומלווה עובד או מעביד למשך תקופה ארוכה.
בעיות של אי קבלה לעבודה:

עורך דין לדיני עבודה תל אביב
עורך דין דיני עבודה מטפל בהרבה יותר מקרים והיבטים של עולם העבודה גם קטנים וספציפיים ולא רק על פיצויי פיטורין ותביעות קלאסיות ולעיתים הוא עוזר ומלווה עובד או מעביד למשך תקופה ארוכה

עו"ד דיני עבודה
עו"ד דיני עבודה הם תחום מורכב כמו עולם עבודה היום,
הם צריכים לתת מענה לכל כך הרבה מקרים ותתי מקרים וזה תחום שמתקדם ומתפתח בכל יום ויום. אם יש לכם בעיה או צורך בתחום של דיני העבודה אתם קודם כל צריכים להתייעץ לא עם קרוב משפחה או חברים אלא עם עו"ד דיני עבודה טוב.

עורך דין פיצוי פיטורין
פיצויי פיטורין הוא תחום גדול ומורכב. חשוב לפנות מיד ולהיעזר בשירותיו של עורך דין פיצויי פיטורין אם אתם עומדים לתבוע מהמעביד פיצויי פיטורין.

למה עורכי דין ההגירה צריך לשמש בעת הגשת בקשה לאזרחות
כאשר מנסים להפוך לאזרח ישראל, ישנם צעדים רבים שיש לנקוט. יש תהליך ארוך כדי לקבל אזרחות, ושימוש עורך דין הגירה לנווט את הדרך יכול להיות מועיל על מנת להאיץ את התהליך, כמו גם להבטיח הכל הולך בצורה חלקה.

דיני עבודה בצפון והסביבה
במאמר הבא תוכלו לקרוא אודות דיני עבודה. חוויתם הרעה בתנאי העבודה?כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול את המעסיק.

עוזרות בית ותנאים סוציאליים
כשאתם מעסיקים עוזרת בית אתם אוטומטית הופכים למעסיקים על פי חוק. חשוב לוודא את חובותיכם כמעסיקים על מנת להימנע מהסתבכויות עם החוק או תביעות. במאמר זה נפרט חובות אלו.

נפצעתי בעבודה מה עושים?
ע' עבדה כעוזרת בית בביתם של שהתגוררו בבית פרטי בן שלושה מפלסים שכלל גם רחבת חנייה וגרם מדרגות, באחת מערי השרון.

אובדן כושר עבודה – איך נכון להתנהל מול חברת הביטוח?
חברות הביטוח ידועות בניסיונן לבטל או להפחית פיצויים המגיעים לנפגעים על פי הפוליסה. במקרים של אובדן כושר עבודה במיוחד כשהסכומים גבוהים, יש חשיבות גדולה להתנהלות נכונה מול חברת הביטוח.

עורך דין תאונות עבודה
עורך דין תאונות עבודה
תפקידו של עורך דין תאונות עבודה הוא להעניק סיוע משפטי לכל מי שנגרם לו נזק בעקבות תאונת עבודה או מחלת מקצוע. עורך דין תאונות עבודה יכול לסייע גם למשפחות של הנפגעים, במקרים בהם בעקבות תאונת עבודה נפטר העובד מפציעתו.

זכויות אדם בעל מוגבלות במקום עבודה רגיל
. האם בין אדם בעל מוגבלות לבין מעסיקו מתקיימים יחסי עובד-מעביד אשר מצדיקים תשלום שכר מינימום מלא? שאלה זו נדונה בע"ע (ארצי) 670/06 יעקב רוט נ' רם מבנים בע"מ, ניתן ביום 1.10.09.

תביעת חברה נגד עובד שהפר התחייבותו לשנת עבודה
עובד התחייב לעבוד במשך שנה שלמה בחברה, לאחר שזו הכשירה אותו בקורס הכשרה, והחתימה אותו על חוזה ולפיו, באם יעזוב באמצע השנה את מקום עבודתו, יהא חייב לחברה סך של 10,000 ₪ - עלותו הנטענת של קורס ההכשרה.

עורך דין גירושין ודיני משפחה
זוגות רבים מחליטים להיכנס לעולם הנישואין לאחר תקופה של אהבה גדולה בניהם. לעתים ההחלטה להתחתן מונעת מתוך הרצון להמשיך את השושלת המשפחתית...

הוצאה לפועל, תאונות דרכים – צריך מספר טלפון של עו"ד
היתרון של עורך דין מומחה, למשל בתחומי תאונות דרכים, הוא ברור: שליטה מוחלטת בכל הדקויות של החוק הרלוונטי למצב הבעייתי שבו האדם נמצא, אם זה הוצאה לפועל..

כאן שביתה! מתי עובד זכאי לשבות?
שביתה נשמעת כמו צעד בו נוקטים רק ועדי עובדים או ארגונים גדולים. תופתע לדעת שזכות השביתה עומדת גם לך, אך עליך לדעת מתי להשתמש בה. כל עורך דין דיני עבודה יסביר לך שזוהי זכות שממומשת במקרים קיצוניים, אך אם אתה מרגיש שהגיע הרגע – כאן תבין אילו צעדים עליך לבצע.

תאונות עבודה - מצב פשיטת רגל
במקרים מסוימים של תאונות עבודה שגרמו לנכות זמנית או לאובדן כושר עבודה ממושך יתכן ותהיו זכאים לקצבאות ולתשלומים נוספים כגון מענק נכות או קצבת נכות

עורכת דין דנה תדמור- מהגרי עבודה ועובדים זרים בישראל - השלכות העסקתם על החברה הישראלית
מהגרי העבודה הפכו לרכיב חשוב באוכלוסייה של מדינת ישראל בכלל ושל העיר תל אביב-יפו בפרט מראשית שנות התשעים, עת שממשלת ישראל החליטה להדיר את הפלסטינים משוק העבודה השניוני בישראל ולהחליפם במהגרי עבודה זמניים.

מתי אנו נעזרים בעורך דין
עורכי דין עשויים לסייע גם ב"זמן שלום" ולמעשה – ממש כמו רופאים הם יכולים למנוע תקריות של עבירה על החוק של גורמים שונים. לעומת זאת, כאשר אנו נתונים ב"זמן מלחמה", לעתים אין מנוס מאשר להסתייע בעורך דין

דיני עבודה – המגן החוקי שלנו
פיטורים מוצדקים?זכותו של כל עובד לקבל הסבר מדוע מפטרים אותו, שכן לא כל סיבה לגיטימית לפיטורים. כך למשל, אם מעסיק מפטר עובד שלא מתאים לתפקיד שלו, או כזה שגורם נזק לחברה, כמובן אף אחד לא יבוא אליו בטענות.

מענק פרישה - לגיל פרישה מעבודה
מענק פרישה הוא פיצוי כספי הניתן לעובד שהגיע לגיל פרישה מעבודה. הפרישה בדרך כלל משמעותית וקשה לפורש מאחר והוא מאבד את המסגרת הארגונית, החברתית והאקטיבית

עוד על טופס 161
בדומה לטופס 161, גם טופס 161א' כולל את פרטי העובד, פרטי המעביד, התקופה, השכר והמענק, אולם באותו טופס 161 א' זה מצהיר העובד כיצד לחלק ולייעד את המענק.

פרישה מעבודה בישראל
עובד במדינת ישראל זכאי לפרוש מעבודתו מחמת גילו ולקבל מענק פרישה. פרישה מעבודה היא תופעה חברתית חדשה יחסית שהוגדרה לראשונה לפני כמאה שנה ע"י גנרל ביסמרק

חישוב פיצויי פיטורין
ישנם שני סוגי עובדים אשר זכאים לתשלומי פיצויי פיטורין : עובדים אשר פוטרו מעבדותם לאחר 11 חודשי עבודה או יותר, או עובדים אשר התפטרו עקב נסיבות מיוחדות.

עיקרי חוק פיצויי פיטורים
כל מי שעבד שנה אחת ברציפות אצל מעביד אחד או במקום עבודה אחד ופוטר, זכאי לקבל ממעבידו שפיטר אותו פיצויי פיטורים. וזאת על פי חוק פיצויי פיטורים משנת 1963

פיטורין ממקום העבודה
החוק של פיצויי פיטורין משנת 1963 אומר כי עובד בתקופה של שנה ויותר ברציפות, אצל אותו מעסיק או מקום עבודה אשר פוטר, זכאי לקבלת פיצויים מהמעביד.

תאונת דרכים במסגרת העבודה
תאונות עבודה הם שם כולל למגוון סוגי תאונות העלולות להתרחש במהלך העבודה. אחת מהתאונות הנחשבות בהגדרה של ביטוח לאומי תאונות עבודה הן תאונות הדרכים.

בדיקת פוליגרף לעובדים
בדיקת פוליגרף לעובדים בדיקה פשוטה המאפשרת לשאול את העובדים שלכם שאלות ולדעת אם הם דוברי אמת. בצורה כזאת תוכלו לדעת שכל העובדים שלכם מהימנים. אל תשאירו את זה למזל

עורך דין לפשיטת רגל – הדרך אל החופש
בעבר מרבית עורכי הדין היו יכולים לטפל במגוון נושאים לעומת זאת כיום עורכי דין לרוב מתמחים כמה נושאים בודדים כמו למשל עורך דין אשר מתמחה..

הלנת שכר
מעסיקים מחויבים לשלם לעובדיהם את משכורתם בזמן ואם הם אינם עושים כן הם עוברים על החוק של הגנת השכר משנת 1958. הלנת שכר מוגדרת כאי תשלום בזמן של המשכורת לעובד ועל המעסיק שמלין שכר מוטל קנס מנהלי גבוה. עובד ששכרו מולן יכול לתבוע פיצויים ממעסיקו בבית דין לענייני עבודה.


אילו זכויות מגיעות לעובד?
כל אדם עובד זכרי לקבלת זכויות בסיסיות המגנות עליו. זכויות העובדים כוללות:שכר מינימום, ימי מחלה, פיצויי פיטורים ועוד. בהמשך פרוט של חלק מהזכויות האלה.

מחלת מקצוע היא תאונת עבודה
לפי חוק הביטוח הלאומי קביעת תאונת עבודה כוללת שני מרכיבים חשובים: התאונה צריכה להתרחש במהלך או מטעם עבודת הנפגע והשני הוא קשר נסיבתי בין התאונה לתנאים של הנפגע בעת עבודתו.

הטרדה מינית
הטרדה מינית היא תופעה די שכיחה. שכיחותה ותשומת הלב אליה גדלו עם השתלבותן של נשים בשוק העבודה.

חוקרים פרטיים
פציעות עובדים במהלך פעילותם בעבודה הן נושא ידוע ומורכב. מדובר בתחום בעייתי מאוד, כיוון שלא מעט אנשים מתחזים בעצם ככאלה, שעקב פציעה בעבודה אינם יכולים לעבוד יותר


עמוד 1 מתוך 1
[1]  
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.