אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » מקרקעין » דיני משפחה וירושה

דיני משפחה וירושה

מחבר המאמר: odisra
פורסם בקטגוריה: מקרקעין
המאמר נקרא 478 פעמים
תאריך פרסום: 20.05.10
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


דיני משפחה וירושה כוללים נושאים רבים כמו תביעות כספיות ואחרות בין בני משפחה עקב סכסוכים בתוך המשפחה, צווי עשה ואל תעשה, הוצאת צו ירושה או צו קיום צוואה, ערעור על צוואה, הסכמי ממון לפני נישואין ולאחר נישואין ועוד נושאים רבים שקצרה היריעה מלפרטם. הנושא השכיח ביותר בתחום דיני המשפחה הוא הגירושין וכל הנובע מהם.

מאמר זה נועד לספק מידע ראשוני בלבד בעניין הזכויות והחובות של שני הצדדים במקרה של גירושין. אך, כל מקרה לגופו והתוצאה הסופית תלויה בנסיבות האישיות של כל זוג שמתגרש.

רגשות רבים מלווים את הליך הגירושין, אולם, יש לזכור כי לא משנה הסיבה שהובילה לגירושין, והסיבות הינן רבות ומגוונות, המטרה היא לפרק את הקשר הזוגי, בפן האישי והכלכלי, ולהישאר "שפויים" בסופו של ההליך על מנת שיתאפשר לכם לפתוח בחיים חדשים. הדרך ליישם זאת היא באמצעות הסדר בין הצדדים. בהסדר בין הצדדים, ניתן ליישב עניינים בצורה הוגנת וחכמה, בעלות הנמוכה משמעותית מהעלות בניהול משפט גירושין, כאשר התוצאה הכלכלית בסופו של הליך לא תהא שונה משמעותית.

כאשר בני זוג מגיעים להחלטה להתגרש, קיימים כמה נושאים עיקריים הדורשים התיחסות בהסדר: הגט עצמו וזכויות כלכליות בין הצדדים, ובמקרה שיש ילדים משותפים, מזונות, מדור וחינוך.את הגט הפורמלי ניתן לקבל אך ורק לאחר עריכת טקס גירושין ברבנות. במקרה שבו לפחות אחד מבני הזוג אינו יהודי או שבני זוג יהודים נישאו בנישואים אזרחיים, יש לבצע הליך של התרת נישואין בבית משפט אזרחי. במקרה של נישואים אזרחיים בין יהודים, יש הממליצים לבצע גירושין גם ברבנות, מסיבות הלכתיות.הזכויות הכלכליות נחלקות, בדרך כלל, בין בני הזוג שווה בשווה. כמובן שיש דברים יוצאי דופן כגון נכסים שהובאו על-ידי מי מהצדדים מלפני הנישואים, נכסים שהתקבלו במתנה או בירושה, נכסים שהצדדים התייחסו אליהם במפורש בהסכם ממון וכו'. דמי המזונות עבור הקטינים כוללים בדרך כלל את צורכיהם הבסיסיים של הילדים למזון, ביגוד והנעלה, הוצאות המדור כגון ארנונה, מים וחשמל וכיוב’. נפסק כי צורכיו הבסיסיים של ילד ראשון הינם כ-1,200 ש"ח. אין זה אומר שבגין שני ילדים יש לקבל פי שניים וכן הלאה !דמי המדור הם ההוצאה למקום מגורים. בדרך כלל, דמי השכירות המשולמים בגין הדירה בה גרים הילדים. נקבע כי דמי המדור בגין ילד אחד הינם 30% מסך ההוצאה בגין מדור, 40% בגין שני ילדים ו-50% בגין שלושה ילדים.דמי החינוך הם ההוצאה לפעוטון / משפחתון / גן ילדים / בית ספר. בדרך כלל הוצאה זו משולמת על-ידי הצדדים בחלקים שווים.

יודגש, כי אלו הם צורכי הילדים - אין זה אומר בהכרח כי האב מחויב לשלם את כל צורכי הילדים. החובה לתשלום בגין צרכי הילדים משתנה בהתאם לנסיבות של כל זוג וזוג. זיכרו, אין תוצאה של מקרה גירושין אחד דומה בהכרח לתוצאה של מקרה אחר, לכן הימנעו מהשוואות מיותרות שעלולות לסכל לכם את האפשרות להגיע להסדר הוגן.

עו"ד ישראל זלישנסקי | ליטיגציה , רישום מקרקעין , ההוצאה לפועלאודות מחבר המאמר:

עו"ד ישראל זלישנסקי | ליטיגציה , רישום מקרקעין , ההוצאה לפועלדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר דיני משפחה וירושה תגובות למאמר דיני משפחה וירושה

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר דיני משפחה וירושה. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא מקרקעין

עורך דין ברכישת דירה מקבלן
חשיבותו של עורך דין מקרקעין בעת רכישת דירה מקבלן
היבטי מיסוי בעסקאות קומבינציה
מידע רלוונטי אודות כינוס נכסים
תכנון ללא תב"ע
משרד הפנים: אודות המשרד ושירותים הניתנים לציבור
האם לחתום על זיכרון דברים?
מהו מיסוי מקרקעין?
תכנית מתאר ארצית 38
מהו נכס מניב
השקעות בנדל"ן
ירידת ערך: בעקבות גילוי ליקויי בניה
השגה על מס שבח
עשה ואל תעשה במהלך פרויקט תמ"א 38
חמישה טיפים שימושיים בקניית דירה יד שניה

הנך נמצא כאן: דיני משפחה וירושה.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.