אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » מקרקעין » לחסוך במיסים בעסקאות נדל"ן

לחסוך במיסים בעסקאות נדל"ן

מחבר המאמר: רדיאנו בטאט
פורסם בקטגוריה: מקרקעין
המאמר נקרא 328 פעמים
תאריך פרסום: 25.08.10
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


כאשר מוכרים או קונים נכס יש מיסים רבים המעורבים בכך. התשלומים העיקריים כוללים: מס רכישה, מס שבח, מס מכירה ועוד. למיסים מתווספים תשלומים נוספים הכוללים היטל השבחה, דמי היוון, דמי הסכמה ועוד.  ריבוי המיסים מגיע לסכומים ניכרים וכדאי לחסוך בהוצאות על ידי ליווי של עורך דין. משרד עורכי דין מיומן ומשופשף  בעל התמחות בדיני מיסים ייעץ לכם ויכוון אתכם לחסכון משמעותי בתשלומי המס.

משרד עורכי דין יעניק לכם הסברים על תשלומי המס כמו: מס שבח –מס שנגבה עבור רווח ההון שצמח בעקבות מכירה של הנכס . את המס הזה משלם המוכר שהוא בעל הזכויות בנכס עקב בעלות, חכירה מעבר ל-25 שנים, הרשאה של מנהל מקרקעי ישראל ועוד. במקרה של מס שבח אפשר לקבל פטור ממס בהתאם לחוקים כגון:  -מכירה פעם בארבע שנים – אם   המוכר לא מכר נכס נוסף בפטור בארבע השנים שקדמו לתקופה של המכירה העכשווית   - דירת מגורים מזכה- דירת מגורים שבעליה מכרו את כל הזכויות שלהם בה  והגשת הפטור ממס הוגשה בזמן. תנאי נוסף הוא שהנכס לא יהיה מסחרי , דירה למטרת מגורים ולא למלאי של עסק.בעל נכס שהשכיר את דירתו לעסק או משרד לא יהיה זכאי לקבל פטור ממס רכישה וממס מכירה. -בעלות על דירה מגורים אחת – אם לבעל הנכס יש נכס בודד והוא לא מכר נכס נוסף במשך 18 חודשים    לפני כן.- ירושה – נכס שהועבר בירושה פטור ממס, אם המוכר הוא בן הזוג של המוריש, או אחד מצאצאיו . ההגבלה החלה על מקרה זה היא שאין למוריש הדירה דירות נוספות .- גירושין – אם אחד מבני הזוג מוכר לשני את הזכויות  על המקרקעין.

יש מקרים בהם כדאי לבעל הנכס לשלם מס שבח בעת מכירת הנכס.   לדוגמא : אדם המוכר נכס וזמן קצר לאחר מכן מוכר עוד נכס אם בעל הנכס ימצה את זכותו במכירה הראשונה בה מס השבח   היה נמוך יחסית, המוכר לא יוכל לנצלו שוב במכירת הנכס הנוסף בו תשלום המס גבוה יותר.זהו מקבץ של המקרים בהם אפשר לקבל פטור מהעברת מס שבח. האדם הפשוט אינו מכיר את המקרים האלה ולכן ייעוץשל עורך דין מומחה עשוי לחסוך לו הון.

מס מכירה – הוא מס המשולם על ידי בעל הנכס והוא מחושב על פי קבוע משווי המכירה.שהוא השווי של הזכות על המקרקעין הנמכר ביום המכירה.מס רכישה – הוא מס הנקבע לפי דרגות  מס אותו משלם הרוכש גם במקרה של מס רכישה יש אפשרות של מתן הקלות ופטורים. הפטורים מוענקים במקרים בהם:-דירה שנייה – הרוכש נכס שני מתחייב למכור את דירתו הראשונה בתוך שנה.- ירושה – לנכס שהועבר על ידי בן  משפחה ניתנות הקלות במס הרכישה.   אלו רק חלק מהמקרים וכדי להבין לעומק את הסוגיות חייבים לקבל ייעוץ משפטי.אודות מחבר המאמר:

rb-taxlaw.comדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר לחסוך במיסים בעסקאות נדל תגובות למאמר לחסוך במיסים בעסקאות נדל"ן

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר לחסוך במיסים בעסקאות נדל"ן. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא מקרקעין

עורך דין ברכישת דירה מקבלן
חשיבותו של עורך דין מקרקעין בעת רכישת דירה מקבלן
היבטי מיסוי בעסקאות קומבינציה
מידע רלוונטי אודות כינוס נכסים
תכנון ללא תב"ע
משרד הפנים: אודות המשרד ושירותים הניתנים לציבור
האם לחתום על זיכרון דברים?
מהו מיסוי מקרקעין?
תכנית מתאר ארצית 38
מהו נכס מניב
השקעות בנדל"ן
ירידת ערך: בעקבות גילוי ליקויי בניה
השגה על מס שבח
עשה ואל תעשה במהלך פרויקט תמ"א 38
חמישה טיפים שימושיים בקניית דירה יד שניה

הנך נמצא כאן: לחסוך במיסים בעסקאות נדל"ן.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.