אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

בריאות הנפשהתמודדות עם התקף חרדה
ניהול התקפי חרדה; מה שחשוב לדעת כדי לעבור נכון יותר את המצבים האלו – קראו כאן.

תקשור זה ביטוי מיסטי שיוצר תקשורת אנרגטית בין היועץ לבין הנועץ.
היועץ בתקשור מתחבר להדרכה הרוחנית של האדם המתיעץ ומקבל דרך המדריך הרוחני או התודעה הגבוהה של האדם שם יושבת הנשמה של האדם ומקבל
מידע הארה מסרים הדרכה על מצבו של האדם על התמודדויות של האדם בחייו או שמקבל הארה להכוונה או הדרכה לגבי מצבו.

טיפול פסיכולוגי – חלון לנפש
בפעמים רבות בחיים יש לנו כבני אדם צורך לפרוק מטענים רגשיים. בדרך כלל זה יהיה על ידי דיבור עם אדם קרוב, מה שיכול להועיל לנו רבות. אם נעשה שיחה כזו מול איש מקצוע, פסיכולוג שיעניק לנו טיפול פסיכולוגי, התועלת תהיה גבוהה עוד יותר....

טיפול פסיכולוגי – בראש ובראשונה
יותר ויותר אנשים מגיעים למצב בו הם צריכים את הרוגע ואת השלווה הפנימית שלהם, חלקם עושים זאת בעזרת טיפול ועבודה עצמית וחלקם בעזרת טיפול פסיכולוגי, לדעת להבדיל מזמן יקר לטיפול וזמן חשוב בכדי להעריך את עצמינו מחדש בצורה מותאמת לנפש.

טיפול פסיכולוגי – מי שעומד מאחורי ומצדדיי ותומך בי
בכל שלב בחיינו אנחנו מנסים לבחון עם מי אנחנו עובדים, מיהם חברינו האמיתיים ולמה אנחנו עומדים באותו מקום שעמדנו מלפני שנה, האם מה שאנחנו עושים זה אבחון אובייקטיבי? או שמא מרירות יתר כחלק משלבי ההתבגרות?

טיפול פסיכולוגי – לא רק כשקשה
יותר ויותר אנשים עוברים למצב של טיפול פסיכולוגי צמוד, ולא לשם הבנות ותובנות, הימים לפעמים עוברים ואנחנו לא שמים לב שאנחנו לא פותרים בעיות אישיות ונפשיות, ואנחנו לא נותנים תשומת לב מלאה לכל מה שקורה בחיינו, בין אם זה טוב ובין אם זה רע.כ

ספא בראשון לציון – כיף בעיר היין
בזכות מספר מתחמי הקולנוע גדולים שבתחומה, נוהגים עשרות אלפי ישראלים לעשות ביקור בראשון לציון מדי שבוע. אך לאלו, ולאחרים שטרם גילו אחר שאר נפלאות עיר היין, נחשוף סוד קטן שעשוי להפוך אחר הביקור הבא שלכם בעיר לחוויה גדולה אפילו

חמאם טורקי – הנאה חמימה
יחד עם זאת ש להזכיר אחר טורקיה במועדים אלה זה בטח איננו עניין בטיחותי ביותר, אך עם כל הסערה, יש דבר אחד נהדר שהגיע

מכון ספא בחולון – תתרגלו לאיכות
רבים מאיתנו עוסקים ללא כל הפסקה, ובזמני הפנאי הבודדים פשוט נרדמים עד לקשיים של היום אחריו. לכן תגידו, לא הגיע העיתוי לעצור רגע ולהטעין מצברים בשיטה טיפה יותר מלאת פינוקים? טיפול ספא בחולון הינו בדיוק הגורם שיעניק עבורכם את אותם הכוחות להמשיך הלאה....

חבילות של נופש
חבילות של נופש – מרבית מגוון האפשרויות השוות ביותר כבר ממזמן אהב הצרכן בארץ חבילות. רק תנו לו חבילה מקיפה ומוזלת והוא כבר יסתער בהמוניו ויספר לכולם. העניין התחיל בעזרת החבילות

למה לבחור בטיפול התנהגותי קוגניטיבי?
הפסיכיאטר לאון גרינהאוס מוצא לא מעט סיבות למה לבחור בטיפול התנהגותי- קוגניטיבי, חלקן במאמר שלפניכם.

הדרכת הורים- הצבה של גבולות בגיל הרך
איך אומרים לא לילד שלנו? מתי זה טוב ומתי פחות? חשיבות הצבת הגבולות בגיל הרך - למתן ביטחון עצמי ויכולת התפתחות תקינה.

הפרעת אישיות גבולית: היכן עובר הגבול?
הפרעת אישיות גבולית הינה הפרעה המוגדרת בספר ההפרעות הפסיכיאטריות – "המדריך לאבחון וסטטיסטיקה להפרעות נפש" (DSM). נשאלת השאלה: היכן עובר הגבול בין "אדם שפוי" לבין אדם בעל "הפרעת אישיות גבולית"? האם ניתן להצביע במדויק על גבול זה?

ADHD– ריטלין, סטרטרה, דקסדרין או טיפול טבעי
בשנים האחרונות יותר ויותר ילדים מאובחנים בעלי הפרעות קשב וריכוז, מה שגורם בין היתר להפרעות התנהגות בקרב ילדים ונוער. ישנן מספר תרופות שניתנות לילדים כאשר הנפוצה היא ריטלין, אך יש גם את סטרטרהודקסדרין.

הפרעות חרדה - כיצד הן מגיעות?
במאמר הבא נדבר על נושא אשר מטריד אנשים לא מעטים והוא עניין החרדה, החרדה היא תחושה של פחד אשר יכולה להיגרם מכל מיני מצבים שקורים לנו בחיים כמו: חרדה מבעלי חיים, חרדה ממבחנים, חרדה ממצב בטחוני וכן הלאה.

אורלי שדה על"חי וקים!"
להשתנות...המעבר מהליכה על 4 להליכה על 2 גרם לכך שאובייקט התשוקה השתנה.כשהולכים על 4 הוא על פי חוש הריח וכשהולכים על 2 הוא על פי חוש הראייה...

הצחוק בנושא הבריאות
הומור הוא מדבק. קולות צחוק רועם הם הרבה יותר מדבקים מכל שיעול,אנפוף , או עיטוש. כאשר צחוק משותף, הוא מחבר בני אדם ומגביר את האושר ואינטימיות.צחוק גם גורם לשינויים פיסיים בריאים בגוף.

תטא הילינג
רובנו מחפשים תחליפים לרפואה "הרגילה" , ומוציאים פתרונות טובים החליפים את התרופות הכימיות באחד מן הטיפולים השונים ואחד מהם הוא התטא הילינג.


גשטלט - גבולות הקונטקט
בתרפיית הגשטלט העיסוק בקונטקט ובגבולות הקונטקט מקבל חשיבות עליונה, מכיוון שהקונטקט על כל חלקיו הינו זרז למודעות מוגברת ושינוי, כמו שאומר פולסטר: "קונטקט הוא נשמת אפה של הצמיחה".

על גשטלט וגשטלט לא סגור
במהלך הטיפול בשילוב הליכי הגשטלט, כשאנחנו מאפשרים לעצמנו לחקור ולהתנסות בעניין לא סגור ב"כאן ועכשיו", נלמד באופן חווייתי לנהל איתו דיאלוג, לבדוק את הקטבים והרצף שלו ולתת תוקף לרגשות שלנו.

טיפול פסיכולוגי בילדים - בשביל מה ובשביל מי

מסיבה כלשהי הרבה מאיתנו חושבים שרק כאב גופני המופיע אצל הילד צריך לקבל ולעבור עזרה מקצועית.
טיפול פסיכולוגי לילדים זה הפיתרון אשר אותו יוכלו ההורים להביא לילד.

טיפול פסיכולוגי בילדים - מדוע ולמי
מה עושים כאשר נפשו של הילד סובלת?
טיפול פסיכולוגי לילדים הוא המענה הנכון אשר אותו צריכים ההורים להעניק.

כמה חשוב פינוי דירה לסובלים מאגרנות כפייתית
לא מעט אנשים סובלים מהפרעה נפשית שמכונה אגרנות או אספנות כפייתית. אנשים שסובלים מבעיה זו אוגרים חפצים רבים, כאשר המטרה היא האיסוף לכשעצמו.

מה בין חפצים למחלת נפש- אגרנות כפייתית
אגרנות כפייתית היא מחלת נפש מתחום ה- OCD שככל כולה מתמקדת בחפצים. ישנן מחלות נפשיות שגורמות לדיכאון, אחרות מובילות לפיצול אישיות ומחלת אגרנות כפייתית היא כזו הגורמת לחולים בה לאגור ולאסוף חפצים בצורה אובססיבית ומוגזמת.

להרגיש בחיים
כאשר אנחנו בוחרים לחקור את קשת הרגשות שלנו בעזרת עבודה עם כלי הדמיון המודרך וה- NLP אנחנו מאפשרים לרגשות, לכל אחד בנפרד, דימוי, צורה, צבע, שפה, מנעד.

NLP , דמיון מודרך ומה שביניהם
בעשור האחרון יותר ויותר אנשים נעשים מודעים לתחום הרפואה המשלימה בכלל ולשיטות הנעזרות בדימיון מודרך כמוNLP בפרט. במאמר שלפניכם תוכלו לקבל מידע על שיטה זו והיכן אפשר ללמוד אותה.

עשרה דברים שכדאי להימנע מהם אם אתה סובל מחרדה חברתית
עשר עצות לסובלים מחרדה חברתית. רשימת התנהגויות וצורות חשיבה שכדאי להימנע מהן.

זוגיות במשבר - פיתרונות
כל זוג הנמצא במערכת יחסים זוגית יכול לחוות לעיתים גם זוגיות במשבר. הסיבות למשבר יכולות להיות רבות ומגוונות בין אם בפן הכלכלי, הנפשי-רגשי, חברתי ועוד.

דיכאון קליני – הסימנים
דיכאון קליני היא מחלה קשה שבכדי לטפל בה חשוב לדעת לזהות את הסימנים המעידים עליה..

טיפול פסיכולוגי און ליין
בשנים האחרונות חל גידול משמעותי במתן טיפולים פסיכולוגיים דרך האינטרנט. מחקרים שנעשו בתחום מלמדים כי תוצאות הטיפול דומות וכי

הפרעות קשב וריכוז – איך תדעו שזה זה
תסמינים של הפרעות קשב וריכוז יכולים לבוא לידי ביטוי כבר בגילאי ינקות

פעילות גופנית משפרת את מצב הרוח
ממחקרים עולה כי פעילות גופנית הינה חיונית לא רק למניעת השמנה ולשמירה על בריאות הגוף, אלא גם משפרת את מצב הרוח, נראה כי פעילות גופנית מהווה מרכיב חיוני של חיים בריאים ומאושרים.

טיפול פסיכולוגי - מטרות ויתרונותיו
כאשר אדם פונה לקבלת טיפול פסיכולוגי, הדבר מעיד על ביטחון עצמי, נכונות להתמודדות אקטיבית ולשיפור איכות החיים. טיפול פסיכולוגי מתאפיין במפגש ושיחה בין פסיכולוג לבין מטופל ויכול לסייע גם לבני כל הגילים. בתחילת הטיפול ינסה הפסיכולוג להכיר מקרוב את הפונה.

האם טיפול פסיכולוגי יכול לעזור לאחר גילוי רומן מהצד של אחד מבני הזוג
האם טיפול זוגי או בכלל טיפול פסיכולוגי יכול להועיל במקרה של רומו שניהל בן או בת הזוג ? מה הטיפול הראשוני הנדרש ומה קורה בעקבותיו. על כך ועוד במאמר שלפניכם.

הדרכת הורים או טיפול משפחתי
הטיפול המשפחתי, אינו מתנהל כהדרכה או ייעוץ בדומה להדרכת הורים, אלא כולל בחובו תהליך פסיכותרפי. בטיפול נוכחים בני המשפחה כולם וביחד דנים בקשיים ובבעיות המעסיקות את התא המשפחתי. הטיפול מאפשר לזהות דפוסי תקשורת והתנהגות המקשים על חיי המשפחה.

מה מתרחש בטיפול פסיכולוגי לילדים?
אם הבחנתם אצל ילדיכם בתופעות הדורשות התערבות של פסיכולוג ילדים מוסמך אתם וודאי מלאי חששות מהטיפול ותוצאותיו

נעלים אורתופדיות
עבור אנשים רבים קניית נעליים לא מצריכה מחשבה רבה מדי. השיקולים שמנחים את רובינו אכן קשורים לנוחות ולעיצוב, אך ניתן להתבונן יותר לעומק ולצפות מהנעליים שלנו שיעשו קצת יותר

מה אתה רוצה להיות כשתהייה גדול ?
פסיכולוגים קליניים תעסוקתיים נתקלים לא פעם בלבטים של צעירים שהשתחררו מהצבא, טיילו את טיול התרמילאים

אורלי רובין - מבט אל ועל רגעים בטיפול
החיפוש אחר הדרך ליצור סביבה מאפשרת היתה מתוך המחשבה, שהסיכוי שיתרחש בנינו משהו משמעותי, תלוי ביכולת שלי להבטיח סביבה צפויה, קבועה, רצופה, שאפשר יהיה לחשוב בה את הדברים ברצף, לאגוד חלקים, להתיר קשרים ולעבור לשלב שבו אפשר להתחיל לספר לו ואיתו את הדרמה הרגשית שלו.

פסיכולוג ילדים – הדרך לפתור בעיות מהשורש.
אז מהו למעשה טיפול פסיכולוגי? ובכן, טיפול שהינו פסיכולוגי הוא טיפול אותו מקבל המטופל מהמטפל (הפסיכולוג) עקב בעיות שונות שחוו המטופל בחייו.

הכוח הפנימי
אחד הדברים החשובים ביותר שכדאי לדעת ולזכור בנושא כוח שהוא פשוט נמצא בתוכנו ומכיוון שכך, בידינו הבחירה אם ואיך נשתמש בו. נוציא מהכוח אל הפועל.

טיפולים טבעיים - יעילות אפקטיבית, מוכחת ועדינה
הרפואה המודרנית כבר מזמן גילתה את יעילות הטיפולים האלטרנטיביים במגוון בעיות, מחלות ותופעות פיזיות ומנטאליות. טיפולים טבעיים אלו כוללים צמחי מרפה, מינרלים ותמציות צמחים, בשילוב עם תזונה נכונה וטיפולי גוף שונים

דמיון מודרך המפתח האישי
כל תהליך החלמה, גם פיסי וגם נפשי, מערב בתוכו מניפולציות של התמונות הללו באופן גלוי או באופן נסתר, לכן העבודה עם תהליכי הדמיון המודרך נחשבת כאחד הכלים החזקים והמשמעותיים ביותר בכל תהליך של שינוי שנחליט לעבור.

השפעות עיסוי התאילנדי
לעיסוי התאילנדי יש השפעה על הרגעת מערכת העצבים, על שחרור השרירים,פיתוח גמישות הגוף, הגדלת טווח התנועה במפרקים, טיפול בכאבים שונים כמו כאבי ראש, גב ושרירים, שיפור היציבה של חוט השדרה, חיזוק המערכת החיסונית של האדם,

נפגעי חרדה
נפגעי חרדה פוגשים במצבים טראומטיים אותם הם לא מסוגלים לפתור. אין הם מסגלים לפתור בעזרת הכלים שרכשו במהלך חייהם את המצוקה אליה נקלעו מסיבה כזאת או אחרת.

חרדה וסימפטומים
לחרדה ישנם סימפטומים רבים היכולים להתבטא בדרכים רבות. לרוב נוכל לראות סימפטומים כתוצאה מאירוע טראומטי. הסימפטומים יכולים להופיע כתוצאה מאירוע טראומתי. על כך במאמר הבא.

חרדה חברתית קשה
ככול הידוע כ- 7% מהאוכלוסיה סובלים מחרדה חברתית. צפוי גם ש- 13% ילקו בה במהלך חייהם. רבים מאלה הלוקים בחרדה חברתית חושבים כי הם היחידים שסובלים ממנה...

חרדה חברתית וטיפול חברתי
הסיבות לחרדה חברתית הן רבות. טיפול חברתי יכול להיות טיפול יעיל בחרדה מסוג זה. זאת משום שעצם ההמצאות שלנו בחברה ועם אנשים במסגרת הטיפול מהווה התמודדות עם הגורם המאיים.

חרדה ודיכאון
קיים מתאם גבוה בין חרדה ודיכאון מאחר ומי מאיתנו שסובל מחרדה באופן כרוני לא יהוך לדכאוני בסופו של דבר. לכן התמודדות עם דיכאון חייבת לפתור בראש ובראשונה את בעיית החרדה.

חרדה ודיכאון
קיים מתאם גבוה בין חרדה ודיכאון מאחר ומי מאיתנו שסובל מחרדה באופן כרוני לא יהוך לדכאוני בסופו של דבר. לכן התמודדות עם דיכאון חייבת לפתור בראש ובראשונה את בעיית החרדה.


עמוד 1 מתוך 3
[1]   [2]   [3]  
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.