אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » בריאות ורפואה

בריאות ורפואה

מאמרים בנושא בריאות ורפואה, הכוללים מידע בנושא בריאות גברים, בריאות הגיל השלישי, בריאות הנפש, בריאות נשים, דיכאון, הפסקת עישון, התמכרויות, חרדה, ניתוחים פלסטיים, נשירת שיער, סכרת, רפואה משלימה ועוד.


מיקי שחם מדווח על מסע אחורה בזמן לשם ייצור תאי גזע מתאימים יותר להשתלה
כאשר נדרשים תאי גזע להשתלה ואלה אינם זמינים ממקור ראשוני דוגמת תאי גזע מדם טבורי של החולה עצמו, מחפשים תורם מקרב בני המשפחה ובהיעדר התאמה כזו – עוברים לחיפוש תורם זר.

טיפים לבטיחות עם כסאות משרדיים
כסאות משרדיים נראים כל כך משעמים ותמימים שאנחנו לא מקשרים אותם לסכנות בריאותיות וסכנות בטיחותיות. אתם יכולים להגניב מבט עכשיו אל הכסא שלכם ועדיין לא להיות משוכנעים אולם כסאות באמת יכולים להוות סכנה ולגרום לפציעות.

מהי רפואת הביואורגונומי
בשנים האחרונות אנו נתקלים בשיטות טיפול שונות והאוונגרדיות מבין שיטות אלה הוא תחום הריפוי בעיסוק שניכר כי עיקר קהלו הוא אנשים הסובלים מבעיות רגשיות/ נפשיות וכן גם כן בבעיות פסיכולוגיות.

מהי קינסיולוגיה
אנו ערים בימים אלו לתורות המנסות לקשר בין הגוף לנפש, קינסיולוגיה היא תורת ריפוי של הגוף והנפש המאפשרת לנו להבין את הקשר הישיר שבין בעיות רפואיות לבין לחצים, מתחים, וביות שהנפש שלנו חוו במהלך חייו

פתרונות לסובלים מסינוסיטיס
סינוסיטיס הינו בעיה נפוצה מאד במאה ה-21 והיא משפיעה כל כמות נכבדה של אנשים מכל רחבי העולם.

פטרת ציפורניים - מהי התופעה ואיך להתגבר עליה?
פטרת ציפורניים תוקפת כ 80% מהאוכלוסיה , מהם הגורמים לתופעת פטרת הציפורניים וכיצד ניתן להלחם בתןפעה זו.

גורמיה העיקריים של פטרת הציפורניים
קיימים מגוון מקרים לפיהם עלולה להתפתח פטרת הציפורן בקרב בני אדם

תאוריות שינה
במשך מאות שנים, המחקר בנושאי שינה וחלומות היה לא קיים והתאוריה המרכזית היתה שכאשר אנו ישנים המוח כבוי ואינו מגיב לסביבה.מדוע בני אדם ישנים? מהם התפקידים של שינה וחלימה? איך בני אדם מרוויחים מלבלות כשליש מחייהם במצב מוחי לא מודע?

מדוע לבצע הסרת משקפיים בלייזר – 5 סיבות
למרות שניתוח הסרת משקפיים בלייזר נשמע מסוכן, זהו למעשה אחד התהליכים הבטיחותיים ביותר, המתבצע כמעט ללא כאב ושלוקח דקות ספורות לבצעו.

למי נועדו מדרסים
מדרסים הם אחד מהאביזרים האורטופדיים הנפוצים ביותר. הפופולאריות הגדולה שלהם נובעת מיכולתם להקל על בעיות אורטופדיות קיימות, כמו גם למנוע בעיות אורטופדיות עתידיות

סינדרום התשישות הכרונית
סינדרום התשישות הכרונית הוא מחלה המלווה בחולשה מכאיבה, תשישות וחוסר יכולת לחשוב בבהירות. תופעות אלה נגרמות מפעילות גופנית ומנטלית ואינן חולפות גם לאחר שינה. סינדרום התשישות הכרונית מופיע לעיתים קרובות לאחר הדבקות במחלה ויראלית כגון מחלת הנשיקה.

הסרת שיער בלייזר – כבר לא תהליך יקר
הסרת שיער בלייזר הינו תהליך מודרני ובטוח בכדי להפטר משיער גוף מיותר. התהליך הפך לאחרונה לשכיח ביותר בקרב אנשים מכל קצוות האוכלוסיה.

בדיקות קרינה בבית
קרינה בבית היא בעיקר קרינה אלקטרומגנטית הנפלטת ממכשירי חשמל שונים. בתים רבים משופעים במכשירים חשמליים כמו טלפונים סלולאריים, מיקרוגלים, רשתות חשמל ועוד. קרינה בבית משפיעה על כלל תושבי הבית ויכולה לגרום למחלות ולהרגשה לא טובה. לכן יש צורך לבצע בדיקות קרינה

טיפול בדום נשימה בשינה
דום נשימה בשינה הוא מצב שבו הנשימה נפסקת במהלך השינה. כל הפסקת נשימה שנמשכת יותר מעשר שניות, לרוב מלווה גם בנחירות. הפסקה מוחלטת בנשימה קרויה אפנאה (Apnea).

טיפול בנחירות קשות
טיפול בנחירות קשות הוא הכרחי לבריאותם של אנשים. מעבר לעובדה שנחירות מרעישות ומטרידות את הסובבים, בעיקר את בני הזוג, נחירות הן סממן לבעיה בריאותית, ואף יוצרות בעיות בריאות.

מכשיר טיפול בנחירות
מכשיר טיפול בנחירות ה-Snoring Care נקרא גם night watch מאפשר שינה בטוחה וללא הפרעות. המערכת הפשוטה מאוד להפעלה נמצאת בחזית הטכנולוגיה ויצאה לשוק, לאחר שורה ארוכה של מחקרים קליניים ואישורים מגורמים מקצועיים.

טיפול נגד נחירות
מערכת Snoring Care מציעה את הפתרון הטוב ביותר בתחום טיפול נגד נחירות העלולות לגרום לדום שינה. המערכת, שהיא פרי פיתוח ישראלי, מציעה טיפול בנחירות הנגיש לכל אחד ויעיל מאוד.

מכשיר נגד נחירות
הפיתוח המקורי של חברת נקסנס,הסנורינגקר מכשיר נגד נחירות, מציע פתרון חדשני ויעיל מחקרית לסובלים מבעיות של נחירות בדרגות חומרה שונות. פיתוח המכשיר לטיפול בנחירות מאפשר לאנשים הנוחרים חווית שינה יעילה ובריאה, וגם לבני הזוג, שנאלצים לעתים לסבול שנים רבות, על לא עוול בכפם.

אל תישנו על הכרית הלא נכונה
תאמינו או לא אבל דבר שנראה פעוט וכמעט חסר משעמעות כמו כרית שינה יכול להכתיב את כל קו המתאר של איכות השינה שלכם. כרית שאינה מתאימה לגופכם עלולה להפריע לכם להתרכז בלהיות רגועים ולמנוע מכם למצוא את מנוחתכם.

כאבי גב אפשר למנוע
כיצד קורה ש 85% מהאוכלוסיה סובלים כאבי גב ? טיפים שיעזרו לכם למנוע כאבי גב

מיתוסים ועובדות על שינה
95% מכל המבוגרים מדווחים על כך שחוו בעיות שינה מתישהו במהלך חייהם. בשנת 2004 ערך בישראל ארגון הבריאות העולמי סקר אשר מצא שכשליש מתושבי מדינת ישראל סובלים מבעיות שינה. בנוסף עלה מהסקר: נשים סובלות מבעיות שינה בתדירות גבוהה בהרבה מאשר גברים.

לעבור את שנת הלימודים ללא כאבי בטן
"אמא, כואבת לי הבטן..." נשמע מוכר? כמה פעמים כבר עמדתם על סף דלתכם נרגשים מהעובדה שסוף סוף תצליחו לצאת בזמן מהבית ולפתע נשמעה שורת המחץ הזו?

להלן מספר עצות וטיפים, לקראת תחילת שנת הלימודים, שיעזרו לילדכם לצלוח את החזרה לבית הספר או לגן בצורה הטובה ביותר, וללא כאבי בטן:

סוגי הפרעות שינה
הפרעות שינה הן בעיה רפואית נפוצה המטרידה כשני מליון ישראלים. בעוד חלק מהאנשים סובלים מבעיות שינה קלות כגון סיוטים לעיתים רחוקות, המצב יכול להגיע להפרעות שינה חמורות היכולות להשפיע לרעה על המצב הבריאותי אם לא מטפלים בהן כראוי.

ניתוח להגדלת חזה בעזרת שתלי סיליקון
ניתוח הגדלת חזה המבוצע תוך שימוש בשתלי סיליקון, הפך עם השנים לניתוח שכיח ובטוח מאי פעם ומליוני נשים ברחבי העולם כבר עברו אותו בהצלחה.

דרכים שונות לטיפול בהזעת יתר
אנשים רבים מרגישים נבוכים כתוצאה מהזעת יתר ולכן מתחילים לאבד את בטחונם העצמי, כך שהדבר משפיע מאד על חייהם הפרטיים והמקצועיים.

לרוץ ולשמור על הרגליים
יש הרבה סוגים של מכורים לספורט. האדרנלין, הזיעה, האתגר ותחושת ההישג לאחר כיבוש עוד פסגה ועוד יעד

בואו תגלו מהו סגנון הספא שלכם
ספא זה יותר מסתם מנוחה, זוהי דרך חיים לכל דבר. הדרך שלכם לאני הפנימי שלכם.

התמודדות עם בעיות הנחירות
תאמינו או לא, אבל זו עובדה סטיסטית כי גברים נוחרים יותר מאשר נשים. כמו כן הוכח הקשר הישר בין השמנת יתר לנחירות. לבעיית הנחירות אין באמת תרופה שמבטיחה את סוף המטרד, אבל בהחלט ישנן דרכים להתמודד ולהאט את התפתחות הבעיה.

טיפים אפקטיביים לעיצוב הישבן
האם את מעוניין לשנות את צורת הישבן שלך? נצא מנקודת הנחה, שאת כבר לוודאי יודעת, שאימוני כושר גופני הם הדרך המרכזית לעיצוב הישבן.

אורטופדיה - נעליים אורטופדיות
הכל מתחיל בכף הרגל. כל היציבה שלנו. מהמגע של כף הרגל עם הקרקע דרך הקרסול ושוק הרגל, אל השרירים והעצמות, הברכיים, הגב התחתון והעליון, אל הכתפיים והצוואר... כל כובדה של המערכת הזו, ושל הגוף כולו, עומדים על אותן שתי כפות רגליים.

עצירות - טיפול טבעי
במאמר זה טיפים טבעיים ותזונה לטיפול בעצירות.ההגדרה הרפואית לעצירות מתייחסת לפחות מ-3 יציאות בשבוע.על פי ההבנה המסורתית, לרבות רפואתו של רמב"ם עצירות משמעותה פחות מיציאה תקינה 1 ביום.

שאיבת שומן מהירכיים
ניתוח קוסמטי היא החלטה גדולה וקשה, החלטה שדורשת כוחות נפשיים רבים, סיבולת פיזית ובעת תקופת ההחלמה, גם כמויות של סבלנות.

שמונה טיפים לשינה מעולה
ישנם גורמים רבים העלולים להפריע לאנשים לישון כמו שצריך כדוגמת כאבי כרוניים, דום נשימה בשינה, נסיעות, תרופות ועוד. בין אלו לחץ הוא אחד הגורמים הנפוצים לאובדן שינה, אך גם למזלנו אחד הפשוטים יותר לתיקון. רק לדעת איך לישון טוב יותר יכול להוריד מאיתנו הרבה בעיות.

10 מיתוסים נפוצים על אקנה
בעיית העור הנפוצה ביותר היא האקנה. אקנה הוא נגעי עור המופיעים באזורים עתירי בלוטות חלב כגון הפנים, החזה והגב. קיימים סוגים שונים של פצעי אקנה, החל מקומודונים בעלי ראשים שחורים ולבנים, דרך פצעים מודלקים ומוגלתיים וכלה באבצסים מתחת לעור.

לקראת הגיוס: טיפים לשמירה על בריאות העור
כל חייל בהווה ובעבר מכיר וזוכר את אחת הבעיות הנפוצות והמציקות ממנה סובלים חיילים רבים במהלך השירות: שפשפות, פטריות ברגליים ואף החמרה של פצעי בגרות.

טכניקת - שיטת בואן ''N.S.T.HEALTH''
טכניקת / שיטת בואן "N.S.T.HEALTH": הטיפול בשיטה מיועד: להסרת כאב - פתרון לבעיות הגב השונות - עבור בעיות קשב וריכוז - שיפור משמעותי ואף פתרון לבעיות כאבי הראש - שיפור משמעותי ואף פתרון לכל בעיות העייפות הכרונית וקשיים בריכוז - עבור שיפור ...

טיפול חירום
יש מישהו שלא מכיר כאב שיניים? שיקום.מה לעשות באמצע הלילה, או אפילו באמצע היום כשבמפתיע משתלט עלינו כאב שיניים נוראי?לאן הולכים? למי אפשר לפנות?

עיסוי תאילנדי : ידיים רואות - טיפול דרך הלב
מאמר העוסק במרפאים העיוורים של ממלכת תאילנדי.כותב המאמר, אייל ארליך, למד עיסוי תאילנדי בתאילנד אצל מעסים ומאסטרים עיוורים.

עיסוי תאילנדי - המרידיאניים התאילנדיים
מאמר העוסק בייחודה של עבודת גוף תאילנדית ובמקור הפילוסופי ותרבותי בטיפול דרך קווי האנרגיה של המרפאים התאיים.המאמר נכתב על ידי אייל ארליך, מטפל בעיסוי תאילנדי.

עיסוי בטן צ'י ניי טסאנג
מאמר מבוא העוסק בעיסוי בטן הדאויסטי צ'י ניי טסאנג. כותב המאמר , אייל ארליך, הוא מטפל בצ'י ניי טסאנג.

הילינג - דרך הגוף
מאמר העוסק במקומו של התבוננות בגוף בהתהליכי ריפוי והתפתחות.

הגיע הקיץ, הפטריות ברגליים חוזרות
הגיע הקיץ, ואיתו השרב והלחות, ולצערנו- גם הפטריות. בעיית הפטריות מוכרת כמעט לכל אחד ושכיחותן עולה משמעותית במהלך הקיץ, זאת בשל תנאי החום והלחות, אך גם בשל הביקורים התכופים בבריכה ובים שבהם יש סיכון מוגבר להדבק בזיהום פטרייתי.

נדודי שינה וכיצד להתמודד איתם
שינה הינה מצב טבעי של מנוחה המתרחש במהלך כשליש מחיינו. למרות הצורך הטבעי שלנו בשינה, כחלק מצרכי ההישרדות של האדם, כמות השינה ואיכות השינה שונים מאדם לאדם.

כאבי גב אפשר גם אחרת
כאבי גב ? גב תפוס ? כאבי גב כרוניים ?מחפשים פתרון קל ופשוט לבעיה ?הכירו הפתרון הטבעי לשיכוך כאבי גב

שלבי השינה
ישנם חמישה שלבי שינה, 1 עד 4 שהם שלבי NREM (Non REM) ושלב ה-REM (Rapid Eye Movement). בדרך כלל כאשר ישנים עוברים דרך כל השלבים בדרך לשינת REM, ואז המחזור הזה מתחיל שוב מהשלב הראשון.

בריאות הכלב
בריאות הכלב - איך תוכלו לשמור על בריאות כלבכם בצורה הטובה ביותר.

טיפים למניעת כאבי גב
כמו בכל בעיה, כך גם עם כאבי גב, הדרך הכי טובה לפתרון היא מניעה. במאמר טיפים כיצד תוכלו למנוע כאבי גב.

טיפולי פוריות
טיפולי פוריות אורח החיים הבעייתי שלנו, בני האדם, בעולם המודרני גורם לבעיות בריאות רבות. אחת מהן היא בעיית הפוריות, אצל גברים ונשים כאחד...

המדריך לשינה בריאה, ונוחה
איך תיכנסו לאווירת שינה? איזה טקס רצוי לבצע לפני השינה? כמה רצוי לנמנם במהלך היום והאם אלכוהול לפני השינה באמת עושה שינה טובה? איזה כרית תהיה טובה לכם ואיך באמת לבחור מזרון בריאו ומתאים? כל התשובות כאן, כדי שתישנו טוב בלילה

מה זה בכלל רפואה משלימה ואילו תחומים יש ברפואה משלימה
מה זה בכלל רפואה משלימה ואילו תחומים יש ברפואה משלימה: התחומים החמים ברפואה משלימה היום הם שלושה עיקריים: ביואורגונומי, מוח אחד, קינסיולוגיה. כל אחד מהתחומים הללו הוא עולם ומלואו אבל שלושתם יחד באים לייצג גישה רפואית שרואה את החולה כמרכז של אנרגיה


עמוד 7 מתוך 9
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]