אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

בריאות ורפואה

מאמרים בנושא בריאות ורפואה, הכוללים מידע בנושא בריאות גברים, בריאות הגיל השלישי, בריאות הנפש, בריאות נשים, דיכאון, הפסקת עישון, התמכרויות, חרדה, ניתוחים פלסטיים, נשירת שיער, סכרת, רפואה משלימה ועוד.

בריאות גברים
בריאות הגיל השלישי
בריאות הנפש
בריאות ילדים ותינוקות
בריאות נשים
דיכאון
הפסקת עישון
התמכרויות
חרדה
ניתוחים פלסטיים
נשירת שיער
סכרת
רפואה משלימה
רפואת עיניים
רפואת שיניים
תוספי מזון
תזונה ודיאטה

מרכז רפואי הלל יפה
מרכז רפואי הלל יפה הינו בית חולים ממשלתי השוכן בחדרה ומשרת כמעט 400,000 תושבים מאזור חדרה, נתניה, זכרון יעקב, אום אל פאחם וערים ויישובים נוספים בסביבה.

קדחת ים תיכונית - FMF
רבים הם המקרים בהם רופאים שוגים באבחון מחלת קדחת ים תיכונית, בשל העובדה שהתסמינים האופייניים לה זהים למחלות וויראליות אחרות התוקפות ילדים בשנותיהם המוקדמות. אך כאן מדובר על מחלה שאיננה חולפת כך סתם מעצמה, וניתן לאבחן אותה באמצעות בדיקת דם פשוטה.

טיפול בחניכיים באמצעות ניתוח
רבים סובלים מבעיות חניכיים שונות מגיל צעיר. בזכות הטכנולוגיה המתקדמת קיימים פתרונות חדשניים להתמודדות מול בעיות אלו. ניתוחי חניכיים, הנעשים על ידי רופאי שיניים מומחים בתחום, מאפשרים להתמודד עם מגוון של בעיות חניכיים שונות, העלולות לגרום לנזק בריאותי חמור ולמצב בלתי הפיך.

מים שווה בריאות
לא אחת שמענו את המונח "מים שווה בריאות". בצעירותינו חונכו כך ע"י הורינו, בבית הספר לא היינו יוצאים לטיול השני לולא הייתה בידינו הכמות הנדרשת, ואף כיום בכל ביקור אצל הרופא הוא טורח להזכיר לנו לשתות

מי מפחד מהשתלות שיניים - טיפולים בסדציה
מטופלים רבים המגיעים לטיפול שיניים נמצאים בחרדה ובחשש מהטיפול הצפוי להם.אנו מציעים שתי אלטרנטיבות סדציה קלה (טשטוש) והרדמה כללית

הגנה מהשמש נחוצה גם ביום מעונן
אמצעי הגנה מהשמש נחוצים כל השנה. קרינה על סגולית חודרת במידה ניכרת גם דרך שמיים מעוננים ואף חודרת את שמשות הרכב בו אנו נוהגים.

מסאז' - עכשיו ניתן לצ'פר את עצמכם או את האשה או הבעל אפילו בלי לקום מהמיטה
כאבים בגב התחתון מציקים בטירוף ואתם דוחים את העיסוי שלכם' כי ממש אין לכם פנאי להתרוצצות הזו? מה דעתכם על זה כי מעסה מקצועי יבוא עד פתח ביתכם, וכול שיהיה עליכם לעשות אח"כ הוא לשכב בנחת על המזרון ולהנות מ מסאז' כיפי?

על חשיבות שתיית המים בזמן הפעילות הגופנית
מתקן מים מזכיר לנו, פעמים רבות, כי השתייה חשובה לצורך שמירה על בריאותנו. זמינותם של מתקני מים בסביבתנו הקרובה, מאפשרת לנו להחזיר לגופנו את כמות הנוזלים שאיבד במהלך הפעילות הגופנית.

נקע בקרסול והשפעתו על ראש הפיבולה
מספר מחקרים ניסו לבדוק את התאוריה של מליגן שטוענת כי לאחר נקע בקרסול קיים שינוי במיקום ראש הפיבולה בפרק הטיבו-פיבולרי , מאמר זה מנסה לשים מעט סדרבדברים.

שטיין נתי: נקע בקרסול ( פרק טיביו- פיבולרי)
אחת הפציעות השכיחות לאחר נקע בקרסול היא פציעה של הפרק הטיבו פיבולרי, פציעה
זו לרוב אינה מאובחנת וגורמת לסבל וכאב ממושך מעל פרק הקרסול.
המטופל שאינו מבין מדוע בעייתו אינה נפתרת לומד לחיות עם הכאב דבר העשוי להוביל
לשחיקה ושינויים ניוונים בפרק.

הסרת שיער בגוף בשיטת לייזר

אם כבר יש לכם מושג באיזה חלק תרצו לטפל, אפשר להתחיל לפעול בעניין. היפגשו עם איש מקצוע ובקשו יעוץ לגבי אפשרויות הטיפול שיעזרו לכם. חשוב להבין שלא תמיד יוכל איש המקצוע לסדר הכל, אבל עדיין ניתן לצמצם את הפגמים הפיזיים והכי חשוב, לאפשר לכם להיות יפים יותר.

דרכים טבעיות להתמודדות עם צרבת
הצרבת מציקה? לפני שרצים לרופא כדי לשלול משהו באמת רציני, יכול להיות שאפשר לבצע מספר שינויים פשוטים בתזונה שלכם. הנה כמה רעיונות.

טיפול בגלי הלם: פרטים על התהליך ומה שהוא כולל
הטכנולוגייה של גלי הלם הופכת להיות יותר ויותר פופולרית בארץ ובעולם. אך כיצד בעצם גורמים גלי הלם לריפוי של אזורים פגועים?

טיפול בגלי הלם: טיפול פשוט עם תוצאות
המילים "טיפול בגלי הלם" נשמעות מסובכות למדי, נכון? ובכן, אין לכם מה לדאוג. זה שם גדול ומהודר, וטכנולוגיה מרמה גבוה ומתקדמת, אבל בשבילכם זהו הליך פשוט מאוד.

מרגישים שחסר לכם מגנזיום ? זה הזמן לטפל, ויפה מינרל אחד קודם
מגנזיום הוא אחד המינרלים החיוניים ביותר לפעילות תקינה של גוף האדם, עד כדי שהוא מהווה את המינרל השני בריכוזו בתאים. המגנזיום הוא האחראי לספיגת הסידן בגוף, ו-60% ממנו מצויים בשלד.

שטיין נתי: אבחנות מבדלות לדורבן כף הרגל
דורבן בכף הרגל הינה אחת מפציעות כף הרגל השכיחות ביותר ,לצידה של אבחנה זו
קיימות פתולוגיות שכיחות פחות שלעיתים רבות מפוספסות על ידי גורמי הרפואה.
מאמר זה ידון בפתולוגיות אלו וייתן למטופל כלים לאיבחון בעייתו.

שטיין נתי: הקשר שבין אנטיביוטיקה לפציעות ספורט
בשנים האחרונות החלו לעלות חשדות כי אנטיביוטיקה מסוגים מסויימים מעלה את
הסיכון לפציעות ספורט, אזהרת אירגון ה fda ביססה אזהרה זו.
אך האם גורמי הרפואה מודעים לאזהרה

שטיין נתי: הטיפול בדורבן כף הרגל \ פלנטר פצאיטיס
דורבן כף הרגל הוא אחת הפתולוגיות השכיחות בכף הרגל.
רבים טוענים כי להם הפתרון האידיאלי לבעיה.
במאמר זה נסקור את הטיפולים המוכחים לבעיה (מחקרית)

השוואת ביטוח בריאות: כללית מושלם מול מכבי מגן זהב
במדינת ישראל כל תושב ישראלי מבוטח בביטוח בריאות וזאת בהתאם לחוק ביטוח בריאות ממלכתי. אך מרבית אזרחי המדינה מוסיפים הרחבות בשירותי הבריאות תמורת תוספת תשלום אצל קופות החולים עצמן או אצל גופים חיצוניים המציעים ביטוח בריאות פרטי.

אבחון נקודת חן
המרכז למיפוי שומות מציע אבחון נקודת חן, שמבוצע באופן מקצועי ומדויק היכול להציל את חייכם. אבחון נקודות חן עשוי לגלות התפתחות של מלנומה בשלב מוקדם ביותר.

אבחון נקודת חן
המרכז למיפוי שומות מציע אבחון נקודת חן, שמבוצע באופן מקצועי ומדויק היכול להציל את חייכם. אבחון נקודות חן עשוי לגלות התפתחות של מלנומה בשלב מוקדם ביותר.

תסמיני סרטן עור
חשוב להכיר – מהם תסמיני סרטן עור ? סרטן העור מסוג מלנומה מתחיל בדרך כלל כשומה או נקודת חן ששינו את מאפייניהן. הדבר דורש כמובן גילוי מוקדם וטיפול מיידי ככל האפשר.

סוגי סרטן העור
סרטן העור וסוגיו – להקדים אבחון למכה סרטן העור הוא הסרטן השכיח ביותר בבני האדם. מיליונים לוקים בו ברחבי העולם מדי שנה. כמו כל סרטן אחר מקורו של סרטן העור הוא בהתרבות בלתי מבוקרת של תאים.

מלנומה ממאירה
מלנומה (או בשמה המלא: מלנומה ממאירה של העור- Malignant Melanoma of the Skin) הינה סרטן עור קטלני. התאים הסרטנים הינם המלנוציטים - התאים יוצרי הפיגמנט שבעור

הזרקת בוטוקס מצח
הזרקת בוטוקס מצח – לאנשים חושבים ללא קמטים קמטי מצח ? קמטי הבעה ? כן, זה אומר אולי שאתם אנשים חכמים שחושבים הרבה, אבל זה בוודאי לא נעים לפגוש אותם שוב ושוב מול הראי בבוקר...

הזרקת בוטוקס לקמטים
הזרקת בוטוקס לקמטים – ה-טיפול ה-אפקטיבי לשיפור מראה הפנים שלכם קמטים במצח? קמטי הבעה? קמטוטי צחוק בזוויות העיניים?
יתכן וכבר שמעתם על טרנד הבוטוקס ותהיתם האם הוא מתאים עבורכם.

מלנומה גרורתית
מלנומה היא סוג של סרטן העור המסוכן היותר. השורה התחתונה היא ברורה – על מנת שמלנומה לא תהפוך להיות מלנומה גרורתית, יש לגלות אותה בשלביה המוקדמים ביותר.

אבחון מלנומה
בכל אחד מהמקרים האלה יש לפנות לרופא עור בהקדם, ולזכור כי המפתח להחלמה תלוי בהצלחת גילוי מוקדם וביצוע אבחון מלנומה כבר בשלבים הראשונים של התפתחות המחלה.

סרטן המעי הגס
סרטן המעי הגס היא מחלה הכוללת גידולים סרטניים במעי הגס, בחלחולת, ובתוספתן. הוא כולל גידולים שבדרך כלל שפירים אך חלקם עלולים להיות ממאירים עם הזמן.

על ההבדלים בין דרבן ופלנטר פצאיטיס
דרבן אינה אחת האבחנות השכיחות ביותר בכף הרגל,
אך האם אותה בליטת עצם הקרויה דורבן היא הגורמת לאותו
כאב שכיח בכף הרגל??

פתרון עם עומק: טיפול הפלטפוס בעזרת מדרסים
פלטפוס היא בעיה שבמילים פשוטות מתארת מצב שבו כף הרגל נותרת שטוחה (Flat foot), ולא מתפתחת בה הקשת שמחברת בין החלק האחורי לחלק הקדמי של הכף

הפתרון הרפואי הוא הפתרון הזול: על קניית מדרסים דרך קופות החולים
הדרך הנכונה והמשתלמת ביותר לרכישת מדרסים היא באמצעות קופות החולים. בעיות רגליים הן עניין כה נפוץ בקרב האוכלוסייה, עד שקופות החולים מייחסות לכך חשיבות רבה ומאפשרות רכישה של מדרסים בהנחות של מאות אחוזים.

כיצד לשמור על הרגל עם מדרסים להגבהה
מדרסי הגבהה משמשים לשלוש מטרות עיקריות: עבור אדם המעוניין להוסיף כמה סנטימטרים לגובהו, עבור צמצמום הפרשים באורך בין הרגליים עצמם וכן המטרה לסייע בתמיכה ובבלימה עבור מי שסובלים מכאבים בחלק האחורי של כף הרגל.

כאבי גב תחתון מופיעים בפתאומיות
כאבי גב תחתון מופיעים בפתאומיות ללא כל אזהרה. למה זה קורה ומה עושים כשהגב נתפס באמצע חופשה או טיול ?

העלמת ורידים – לא רק ניתוח
ורידים בולטים, המוכנים גם דליות, הינם תופעה מוכרת ונפוצה בקרב גברים ונשים, ובעיקר בקרב נשים, המתגברת עם הגיל, וגם בעלת רקע תורשתי. שינויים הורמונאליים גם הם עשויים לגרום להופעת...

ניתוח אף – יתרונות, חסרונות וסיכונים
ניתוחי אף פלסטיים, נחשבים לניתוחים מאוד פופולאריים בארץ ובעולם.בניתוח אף ניתן להגדיל או להקטין את האף (הקטנת אף רווחת יותר מהגדלה).כמו כן ישנם ניתוחים נוספים הקשורים בניתוחי אף דוגמת הקטנת נחיריים.

שטיין נתי: פלטפוס בקרב הגיל הצעיר
כף הרגל השטוחה בקרב צעירים, האם יש לנו ההורים מקום לדאגה

שטיין נתי: כף הרגל בעלת הקשת העמוקה
מחקרים רבים העוסקים בדפורמציית כף הרגל בעלת הקשת העמוקה, מאירים תופעה זוכאחת מהתופעות הבעיתיות של כף הרגל.אך עדיין עושה רושם כי עולם הרפואה אינו מיחס חשיבות גבוה לתופעה זו.

עציץ אלוורה חשוב בכל בית, לריפוי טבעי של כוויות, עקיצות, פצעים, דלקות, פטריות וגירויים בעור.
צמח האלוורה, צמח מרפא טבעי מעולה לפגעים ומחלות, משמש לטיפול חיצוני לריפוי פצעים, כוויות, עקיצות, דלקות וזיהומים על העור. צמח האלוורה קל מאוד לגדל בעציץ ליד החלון או במרפסת, חשוב שיהיה בכל בית לשימוש מידי בעת הצורך.

כף רגל בעלת קשת עמוקה
אף על פי שכ8-15 אחוז מהאוכלוסיה הם בעלי קשת עמוקה בכף הרגל, ושכ60 אחוז מהם עשויים לסבול מכאבים אורטופדיים בכף הרגל,ברך או הגב אין נושא זה נצא תחת אור הזרקורים

אימון של פילאטיס תורם לאוכלוסייה

כאשר את בהריון או אחרי לידה, או כאשר אתה סובל מפציעה ואולי אף זקוק לניתוח. ניתן לטפל בכל בעיות אילו ולחזק את הגוף והשרירים בצורה מדהימה בעזרת אימון קל מהנה ובטוח של פילאטיס או של פילאטיס מכשירים

טיפול בגלי הלם: חדשות טובות לרגליים
המחקרים טרם הוכיחו לחלוטין את ההסבר המדעי אשר עומד מאחורי הכוח המרפא של טיפול בגלי הלם. עם זאת, הגישה הרווחת ביותר כיום אומרת שגלי הקול עוזרים לגוף לרפא את עצמו.

טיפול בגלי הלם: רוכבים על הגלים
טרם נמצא הבדל משמעותי ביעילותו של מכשיר זה או אחר מאלו המספקים טיפול בגלי הלם. מחלק התרופות האמריקאי אישר שימוש במכשירים מסוג אלקטרו-הידראולי עבור טיפול בגלי הלם לבעיות רפואיות רבות.

טיפול בגלי הלם: מאחורי הקלעים
המושג טיפול בגלי הלם מתייחס ללחץ מכאני של פולסים אשר מתרחב כגל כאשר הוא מגיע לתוך גופו של המטופל. במשך השנים, הוכח כי טיפול בגלי הלם הוא טיפול יעיל ולא פולשני עבור בעיות שונות.

כיצד לבחור מרפאת שיניים בבינימינה טובה ואמינה
כאשר אנו צריכים ללכת אל מרפאת שיניים בבינימינה או אל רופא שיניים בחדרה עלינו ללכת אל מישהו טוב ואמין היות ויש מבחר רב ועצום של רופאים, נשאלת השאלה כיצד לבחור מרפאת שיניים טובה.

קונים תרופות שמצויות בסל? עכשיו זה יהיה זול יותר
משרד הבריאות מסר שהתגלו תקציבים עודפים (בגובה של 140 מיליון ₪) בכספים שקופות החולים מקבלות עבור תרופות המצויות בסל הבריאות. בעקבות כך, משרד הבריאות דורש מקופות החולים שיחזירו לצרכנים את הכסף.

מיקי שחם מביא דיווח מפרסומים רפואיים בעולם: שימוש בתאי גזע לשיקום שריר לב פגוע עקב התקף לב.
מיקי שחם מביא דיווח מפרסומים רפואיים – מדעיים בעולם: שימוש בתאי גזע לשיקום לב פגוע. ניסוי לאומי בודק האם תאי גזע בוגרים יכולים לעזור לתקן את הלבבות של מטופלים אשר זה עתה סבלו מהתקפי לב.

הפסקת נשימה בשינה
הפסקת הנשימה או הפסקת נשימה בשינה היא תופעה נפוצה אשר המודעות אליה הולכת וגוברת בשנים האחרונות. תופעה זו שכיחה והיא פוגעת בכ- 4% מהאוכלוסייה. הפסקת הנשימה בשינה המכונה גם Sleep Apnea מונעת מחמצן לעבור אל המוח בכמות מספקת, וכך גורמת לאובדן תאי מוח.

נחירות בשינה
מצב של נחירות בשינה יכול לקרות בשל גורמים שונים. אחד הגורמים המרכזיים הוא עודף משקל. איך זה משפיע? רקמות שומן הולכות ומצטברות לא רק באזורים הגלויים לעין, אלא גם ברקמות הרכות אשר מקיפות את צינור האוויר המוביל לריאות. שכבות שומן אלו גורמות להצרות הצינור ולפגיעה בקשיחותו.

האם אפשרי לבצע ניתוח פלסטי בכל גיל?
ניתוח קוסמטי לא נכון בכל גיל. אין טעם לבצע ניתוח קוסמטי בגיל מוקדם מדי וסביר שמרבית הרופאים ממש לא יסכימו לביצוע התהליך במידה שרוב המנתחים מסרבים- אולם רק אחד מהם מסכים, כנראכנראה שהרוב קובע


עמוד 5 מתוך 9
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]  
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.