אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » בריאות ורפואה

בריאות ורפואה

מאמרים בנושא בריאות ורפואה, הכוללים מידע בנושא בריאות גברים, בריאות הגיל השלישי, בריאות הנפש, בריאות נשים, דיכאון, הפסקת עישון, התמכרויות, חרדה, ניתוחים פלסטיים, נשירת שיער, סכרת, רפואה משלימה ועוד.


השוואת ביטוח בריאות: כללית מושלם מול מכבי מגן זהב
במדינת ישראל כל תושב ישראלי מבוטח בביטוח בריאות וזאת בהתאם לחוק ביטוח בריאות ממלכתי. אך מרבית אזרחי המדינה מוסיפים הרחבות בשירותי הבריאות תמורת תוספת תשלום אצל קופות החולים עצמן או אצל גופים חיצוניים המציעים ביטוח בריאות פרטי.

אבחון נקודת חן
המרכז למיפוי שומות מציע אבחון נקודת חן, שמבוצע באופן מקצועי ומדויק היכול להציל את חייכם. אבחון נקודות חן עשוי לגלות התפתחות של מלנומה בשלב מוקדם ביותר.

אבחון נקודת חן
המרכז למיפוי שומות מציע אבחון נקודת חן, שמבוצע באופן מקצועי ומדויק היכול להציל את חייכם. אבחון נקודות חן עשוי לגלות התפתחות של מלנומה בשלב מוקדם ביותר.

תסמיני סרטן עור
חשוב להכיר – מהם תסמיני סרטן עור ? סרטן העור מסוג מלנומה מתחיל בדרך כלל כשומה או נקודת חן ששינו את מאפייניהן. הדבר דורש כמובן גילוי מוקדם וטיפול מיידי ככל האפשר.

סוגי סרטן העור
סרטן העור וסוגיו – להקדים אבחון למכה סרטן העור הוא הסרטן השכיח ביותר בבני האדם. מיליונים לוקים בו ברחבי העולם מדי שנה. כמו כל סרטן אחר מקורו של סרטן העור הוא בהתרבות בלתי מבוקרת של תאים.

מלנומה ממאירה
מלנומה (או בשמה המלא: מלנומה ממאירה של העור- Malignant Melanoma of the Skin) הינה סרטן עור קטלני. התאים הסרטנים הינם המלנוציטים - התאים יוצרי הפיגמנט שבעור

הזרקת בוטוקס מצח
הזרקת בוטוקס מצח – לאנשים חושבים ללא קמטים קמטי מצח ? קמטי הבעה ? כן, זה אומר אולי שאתם אנשים חכמים שחושבים הרבה, אבל זה בוודאי לא נעים לפגוש אותם שוב ושוב מול הראי בבוקר...

הזרקת בוטוקס לקמטים
הזרקת בוטוקס לקמטים – ה-טיפול ה-אפקטיבי לשיפור מראה הפנים שלכם קמטים במצח? קמטי הבעה? קמטוטי צחוק בזוויות העיניים?
יתכן וכבר שמעתם על טרנד הבוטוקס ותהיתם האם הוא מתאים עבורכם.

מלנומה גרורתית
מלנומה היא סוג של סרטן העור המסוכן היותר. השורה התחתונה היא ברורה – על מנת שמלנומה לא תהפוך להיות מלנומה גרורתית, יש לגלות אותה בשלביה המוקדמים ביותר.

אבחון מלנומה
בכל אחד מהמקרים האלה יש לפנות לרופא עור בהקדם, ולזכור כי המפתח להחלמה תלוי בהצלחת גילוי מוקדם וביצוע אבחון מלנומה כבר בשלבים הראשונים של התפתחות המחלה.

סרטן המעי הגס
סרטן המעי הגס היא מחלה הכוללת גידולים סרטניים במעי הגס, בחלחולת, ובתוספתן. הוא כולל גידולים שבדרך כלל שפירים אך חלקם עלולים להיות ממאירים עם הזמן.

על ההבדלים בין דרבן ופלנטר פצאיטיס
דרבן אינה אחת האבחנות השכיחות ביותר בכף הרגל,
אך האם אותה בליטת עצם הקרויה דורבן היא הגורמת לאותו
כאב שכיח בכף הרגל??

פתרון עם עומק: טיפול הפלטפוס בעזרת מדרסים
פלטפוס היא בעיה שבמילים פשוטות מתארת מצב שבו כף הרגל נותרת שטוחה (Flat foot), ולא מתפתחת בה הקשת שמחברת בין החלק האחורי לחלק הקדמי של הכף

הפתרון הרפואי הוא הפתרון הזול: על קניית מדרסים דרך קופות החולים
הדרך הנכונה והמשתלמת ביותר לרכישת מדרסים היא באמצעות קופות החולים. בעיות רגליים הן עניין כה נפוץ בקרב האוכלוסייה, עד שקופות החולים מייחסות לכך חשיבות רבה ומאפשרות רכישה של מדרסים בהנחות של מאות אחוזים.

כיצד לשמור על הרגל עם מדרסים להגבהה
מדרסי הגבהה משמשים לשלוש מטרות עיקריות: עבור אדם המעוניין להוסיף כמה סנטימטרים לגובהו, עבור צמצמום הפרשים באורך בין הרגליים עצמם וכן המטרה לסייע בתמיכה ובבלימה עבור מי שסובלים מכאבים בחלק האחורי של כף הרגל.

כאבי גב תחתון מופיעים בפתאומיות
כאבי גב תחתון מופיעים בפתאומיות ללא כל אזהרה. למה זה קורה ומה עושים כשהגב נתפס באמצע חופשה או טיול ?

העלמת ורידים – לא רק ניתוח
ורידים בולטים, המוכנים גם דליות, הינם תופעה מוכרת ונפוצה בקרב גברים ונשים, ובעיקר בקרב נשים, המתגברת עם הגיל, וגם בעלת רקע תורשתי. שינויים הורמונאליים גם הם עשויים לגרום להופעת...

ניתוח אף – יתרונות, חסרונות וסיכונים
ניתוחי אף פלסטיים, נחשבים לניתוחים מאוד פופולאריים בארץ ובעולם.בניתוח אף ניתן להגדיל או להקטין את האף (הקטנת אף רווחת יותר מהגדלה).כמו כן ישנם ניתוחים נוספים הקשורים בניתוחי אף דוגמת הקטנת נחיריים.

שטיין נתי: פלטפוס בקרב הגיל הצעיר
כף הרגל השטוחה בקרב צעירים, האם יש לנו ההורים מקום לדאגה

שטיין נתי: כף הרגל בעלת הקשת העמוקה
מחקרים רבים העוסקים בדפורמציית כף הרגל בעלת הקשת העמוקה, מאירים תופעה זוכאחת מהתופעות הבעיתיות של כף הרגל.אך עדיין עושה רושם כי עולם הרפואה אינו מיחס חשיבות גבוה לתופעה זו.

עציץ אלוורה חשוב בכל בית, לריפוי טבעי של כוויות, עקיצות, פצעים, דלקות, פטריות וגירויים בעור.
צמח האלוורה, צמח מרפא טבעי מעולה לפגעים ומחלות, משמש לטיפול חיצוני לריפוי פצעים, כוויות, עקיצות, דלקות וזיהומים על העור. צמח האלוורה קל מאוד לגדל בעציץ ליד החלון או במרפסת, חשוב שיהיה בכל בית לשימוש מידי בעת הצורך.

כף רגל בעלת קשת עמוקה
אף על פי שכ8-15 אחוז מהאוכלוסיה הם בעלי קשת עמוקה בכף הרגל, ושכ60 אחוז מהם עשויים לסבול מכאבים אורטופדיים בכף הרגל,ברך או הגב אין נושא זה נצא תחת אור הזרקורים

אימון של פילאטיס תורם לאוכלוסייה

כאשר את בהריון או אחרי לידה, או כאשר אתה סובל מפציעה ואולי אף זקוק לניתוח. ניתן לטפל בכל בעיות אילו ולחזק את הגוף והשרירים בצורה מדהימה בעזרת אימון קל מהנה ובטוח של פילאטיס או של פילאטיס מכשירים

טיפול בגלי הלם: חדשות טובות לרגליים
המחקרים טרם הוכיחו לחלוטין את ההסבר המדעי אשר עומד מאחורי הכוח המרפא של טיפול בגלי הלם. עם זאת, הגישה הרווחת ביותר כיום אומרת שגלי הקול עוזרים לגוף לרפא את עצמו.

טיפול בגלי הלם: רוכבים על הגלים
טרם נמצא הבדל משמעותי ביעילותו של מכשיר זה או אחר מאלו המספקים טיפול בגלי הלם. מחלק התרופות האמריקאי אישר שימוש במכשירים מסוג אלקטרו-הידראולי עבור טיפול בגלי הלם לבעיות רפואיות רבות.

טיפול בגלי הלם: מאחורי הקלעים
המושג טיפול בגלי הלם מתייחס ללחץ מכאני של פולסים אשר מתרחב כגל כאשר הוא מגיע לתוך גופו של המטופל. במשך השנים, הוכח כי טיפול בגלי הלם הוא טיפול יעיל ולא פולשני עבור בעיות שונות.

כיצד לבחור מרפאת שיניים בבינימינה טובה ואמינה
כאשר אנו צריכים ללכת אל מרפאת שיניים בבינימינה או אל רופא שיניים בחדרה עלינו ללכת אל מישהו טוב ואמין היות ויש מבחר רב ועצום של רופאים, נשאלת השאלה כיצד לבחור מרפאת שיניים טובה.

קונים תרופות שמצויות בסל? עכשיו זה יהיה זול יותר
משרד הבריאות מסר שהתגלו תקציבים עודפים (בגובה של 140 מיליון ₪) בכספים שקופות החולים מקבלות עבור תרופות המצויות בסל הבריאות. בעקבות כך, משרד הבריאות דורש מקופות החולים שיחזירו לצרכנים את הכסף.

מיקי שחם מביא דיווח מפרסומים רפואיים בעולם: שימוש בתאי גזע לשיקום שריר לב פגוע עקב התקף לב.
מיקי שחם מביא דיווח מפרסומים רפואיים – מדעיים בעולם: שימוש בתאי גזע לשיקום לב פגוע. ניסוי לאומי בודק האם תאי גזע בוגרים יכולים לעזור לתקן את הלבבות של מטופלים אשר זה עתה סבלו מהתקפי לב.

הפסקת נשימה בשינה
הפסקת הנשימה או הפסקת נשימה בשינה היא תופעה נפוצה אשר המודעות אליה הולכת וגוברת בשנים האחרונות. תופעה זו שכיחה והיא פוגעת בכ- 4% מהאוכלוסייה. הפסקת הנשימה בשינה המכונה גם Sleep Apnea מונעת מחמצן לעבור אל המוח בכמות מספקת, וכך גורמת לאובדן תאי מוח.

נחירות בשינה
מצב של נחירות בשינה יכול לקרות בשל גורמים שונים. אחד הגורמים המרכזיים הוא עודף משקל. איך זה משפיע? רקמות שומן הולכות ומצטברות לא רק באזורים הגלויים לעין, אלא גם ברקמות הרכות אשר מקיפות את צינור האוויר המוביל לריאות. שכבות שומן אלו גורמות להצרות הצינור ולפגיעה בקשיחותו.

האם אפשרי לבצע ניתוח פלסטי בכל גיל?
ניתוח קוסמטי לא נכון בכל גיל. אין טעם לבצע ניתוח קוסמטי בגיל מוקדם מדי וסביר שמרבית הרופאים ממש לא יסכימו לביצוע התהליך במידה שרוב המנתחים מסרבים- אולם רק אחד מהם מסכים, כנראכנראה שהרוב קובע

הזעת יתר ושאיבת שומן
עבור אלו הסובלים מתופעה של הזעת יתר או לחלופין מהצטברות בלתי פרופוציונלית של שומן בגוף, מומלץ להתעניין בטיפול הזעת יתר וכן – שאיבת שומן.

הגנה מהשמש לשמירה על בריאות העור
רובנו טועים לחשוב כי הגנה מהשמש נחוצה רק בימי הקיץ ובזמן השהייה בשפת הים. השמש הישראלית מכה על ראשינו כל ימות השנה ובמרבית ימי החורף הישראלי עוצמת קרינת השמש מחייבת נקיטת אמצעי הגנה.

20 שאלות ותשובות על דיקור סיני
דיקור סיני הינו טיפול הוליסטי המתייחס לאדם כמכלול של גוף ונפש ורואה את גוף האדם כיחידה שלמה ולא כאוסף איברים. רופאים סיניים עתיקים השאירו לנו את תרשימי זרימת האנרגיה בגוף האדם וסימנו עליהם את נקודות הדיקור. כך נולד טיפול באמצעות דיקור סיני.

- לא צריך לחשוש לצאת מהבית! טיפול הומיאופאתי - דרך יעילה לטיפול בתסמונת המעי הרגיז
תסמונת המעי הרגיז- מחלה בתפקוד המיעיים –מפריעה בתפקוד בכל תחומי החיים.. ריפוי המחלה בתרופה המותאמת ייחודית הוא ריפוי גם של מערכת המתחים הלחצים והחרדות שברקע לסימפטום

חשוב מאוד! שמירה על בריאותינו, מטהר אוויר טבעי יעיל ביותר לבית ולמשרד
עם כל הטכנולוגיה המתקדמת של ימינו, אין כמו הצמחים בטיהור האוויר, לשמירה על הבריאות ואיכות החיים.צמח הסנסיווריה, צמח הבריאות, הוא הצמח היעיל ביותר לטיהור האוויר במשרד ובבית.צמח הבריאות, קל מאוד לגידול, גדל היטב בכל התנאים ושורד שנים רבות.

טיפול בגלי הלם: כתף חמה
דלקת גידים קאלסיפית הינה בעיה רפואית אשר מאופיינת בהצטברות של סידן גבישי על גידים בגוף. זהו הזמן להתחיל ולחשוב על טיפול בגלי הלם.

חדרי מלח לטיפול בתסמיני סיסטיק פיברוזיס ומחלות פיברליות
מחלות כמו סיסטיק פיברוזיס או מחלות פיברליות גורמות לקשיי נשימה, שמקשים על שגרת היום של החולים. חדרי מלח יכולים לעזור למיתון קשיי הנשימה כאשר לוקים במחלות האלה ויכולים לחזק את המערכת החיסונית.

איך לבחור קרם הגנה מהשמש? - המדריך המלא
המדריך המלא- כיצד לבחור את מקדם ההגנה מהשמש עבורך ועבור ילדך. כי הגנה מהשמש אינה משחק!

מזרנים, מזרונים, מזרון פולירון
מזרנים הם נחלת הכלל, ובכל בית יש מספר מזרונים כמספר בני המשפחה.
ישנם רבים אשר לא משקיעים מחשבה תחילה בעת רכישת מזרנים, ובמרוצת השנים, מפתחים לעצמם בעיות רבות הקשורות לעמוד השדרה.

למיסיל לטיפול בפטרת הציפורניים
המאמר הבא יסכם בעבורכם את אחת השיטות הנהוגות לטיפול בפטרתהציפורניים - למיסיל. תרופה יחסית חדשה שהוכיחה עצמה, אך אינה מתאימה לכל אדם.

כיצד נשמור על יציבה נכונה?
בעידן המודרני, עידן הנהנה מחידושים ומשכלולים טכנולוגיים מרחיקי לכת, משלח ידו של האדם מושפע וניזון מההתפתחויות הטכנולוגיות העדכניות. בעבר נהוג היה לראות ב"עבודה" ביטוי לפעילות אינטנסיבית הכרוכה במאמץ פיסי רב ובהזעה מרובה.

מי כסף אוליגו לריפוי מחלות וזיהומים
מי כסף קוטלים את כל גורמי המחלות ללא יוצאים מהכלל ברגע המגע איתם או זמן קצר לאחריו בשל שיתוק אנזים הנשימה שלהם ושינוי תכונת החלבון

צמח הסנסיווריה, צמח הבריאות היעיל ביותר כמטהר אוויר טבעי למשרד ולבית
צמח הסנסיווריה, צמח הבריאות, נותן את התוצאות היעילות ביותר בטיהור האוויר למשרד ולבית.הצמח עמיד, קל מאוד לטיפול, שורד הרבה שנים ומטהר אוויר ביעילות לשמירת הבריאות במשרד ובבית.

יש פתרון לבעיות שינה
אחוזים ניכרים באוכלוסיה סובלים מבעיות שינה שונות. הבעיות כוללות: קשיים בדרכי הנשימה עקב אסטמה, נחירות, קשיי הירדמות במהלך הריון, צרבות ועוד.

טיפול בגלי הלם: לטיפול בטוח ויעיל בפגיעות בברך
במגזין האמריקאי "רויטרס בריאות", נכתב ב-2010 שטיפול בגלי הלם הינו בטוח יותר ואפקטיבי יותר, עם אחוזי הישנות נמוכים יותר של הבעיה- מאשר הטיפולים הקונבנציונאליים המסורתיים.

טיפול בגלי הלם: על מחקרים בתחום
בעשר השנים האחרונות, נכתבו ופורסמו מעל 300 מאמרים ותקצירים בנוגע ליעילותו של טיפול בגלי הלם. ההיבט המדהים ביותר של טיפול בגלי הלם הינו שיעורי ההצלחה שלהם.

תרגום רפואי - כלי חיוני לרופאים
מדוע תרגום רפואי כה חשוב? על מנת לתת מענה רפואי לחולים, פעמים רבות יש להפנותם למומחים בעולם, מומחים אלו צריכים לקבל תיק רפואי מתורגם לשפתם, שכן ללא תרגום רפואי ברור הם עשויים לשגות בהבנת מצב החולה ולסכן את בריאותו. תרגום רפואי מאפשר לרופאים חסכון זמן והבנת הבעיה באופן מדוייק.

בית מרקחת מקוון - הדרך הזולה לקנות תרופות ומוצרי בריאות
בית מרקחת באינטרנט הוא תחום שהחל לפרוח בעשור האחרון- מוצרים מוזלים ושפע של מבחר של מוצרי בריאות לכל המשפחה.


עמוד 5 מתוך 9
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]