אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

ניהולייעוץ עסקי וניהול עובדים
לאורך השנים נערכו תיאוריות שונות לגבי ניהול עובדים. מה מניע אותם, מה גורם להם לשביעות רצון ומתי הם יתפקדו הכי טוב. אלו שאלות שכבר הרבה זמן מטרידות חוקרים ומנהלים. לאורך ההיסטוריה השתנתה הגישות בקשר לניהול עובדים.

"לא מדברים עוד בשפת השנור"
הסבר לגבי צורת השנור. ההבדל בין גיוס כספים מודרני לגיוס כספים בצורת השנור. היתרונות והחסרונות בכל דרך.

תאונות עבודה והשפעתם
בתקופות בהן הכלכלה מנסה להתאושש, והאיום של איבוד מקום העבודה מרחף מעל ראשנו, מחקרים מראים כי תאונות עבודה עלו לכלכלה אלפי ימי עבודה..

סודות וטיפים לאיתור ובחירת ספק/ ספקים לעסק .
אחת המטרות בתהליך ליווי עסקי הנה לסייע לבעל העסק לחבור לספק / ספקים מתאימים ואמינים. האם "הספק" שבחרתם "מספק" אתכם או מעורר אצלכם "ספק" ?.ספק=סיפוק - אך כשהספק מעורר "ספק" אזי קבלתם "עמלק". [ספק = עמלק בגימטריה = 240]

מי צריך פיתוח ארגוני?
תהליך של פיתוח ארגוני מתאים לכל עסק, חברה או ארגון המעוניינים להשתפר, להתייעל ולצמוח. התהליך מלווה ע"י יועץ ארגוני מוסמך, וכולל אלמנטים כמו גיבוש חזון, בניית אסטרטגייה, ליווי מנהלים, ועוד

בגדי עבודה ככלי מיתוגי
בגדי עבודה - כיצד להשתמש נכון בבחירת בגדי עבודה תוך שמירה על מיתוג עסקי גבוהה ונוחות מקסימלית לעובדים

יעילות,אפקטיביות,נצילות וניצולת בארגון עסקי
יעילות, אפקטיביות, נצילות וניצולת, הם מדדים המשמשים לרוב, לבקרת פעילות ארגונית, עסקית, אישית וטכנולוגית.

עסק משפחתי – להעיר או להבליג?
משוב שאינו חיובי הוא אחד הקשיים הגדולים העומדים בפני מנהל, מורכב יותר אם בן משפחתך הוא נשוא הביקורת. עם רגישות ורצון טוב אפשר להעבירה נכונה ואף לצמוח ממנה.

זוויות מבט שונות לעסק משפחתי
עסק משפחתי מורכב משני רכיבים עיקריים בחייו של כל אדם: משפחה ועבודה. שילוב בין השניים הוא תובעני ומאתגר. לעיתים מומלץ לבחון את ההליכה המשותפת כדי לבחון את פירות העבר, המחירים ששולמו ואת תכנון העתיד.

שירותי חברות עבור הפקת כנסים ואירועים ארגוניים
בעבר, כאשר מנהלים של חברות עסקיות רצו להפיק אירוע לעובדים או כנס, הם היו פונים אל אחת המחלקות בארגון, בדרך כלל מחלקת משאבי אנוש, היום, עם ההתמקצעות בכל שטחי החיים ולאחר מספר אירועים כושלים, החלו הארגונים לפנות לחברות מקצועיות שעוסקות בנושא של הפקת כנסים

חברים ועסקים - האם כדאי לצרף חבר לעסק משפחתי?
המלצה חברתית בלתי כתובה טוענת כי "לא כדאי לערב חברים עם עסקים" כי סיכוי סביר שהחיבור לא יצלח. שילוב חבר בעסק משפחתי הוא אתגר מורכב לשני הצדדים, עם מאמץ ורצון טוב ניתן להגיע לידי הצלחות והישגים ביחד.

מה בין עסק משפחתי ואריכות ימים
מחקרים רבים הוכיחו שעסק משפחתי מצליח כאשר המשפחה מנהלת נכונה את הקשר שבין המשפחה לעסק, מצליחה לשלב בין השניים, ומכניסה את תרבות המשפחה לעסק. במאמר זה נדון בגורמים לכך

איך לנהל את כניסת דור ההמשך לעסק משפחתי
מאמר זה ידון בסוגיה של הכנסת דור ההמשך לעסק המשפחתי ויתן טיפים לכך.

השכרת מחסנים – כך תבטיחו בחירה נכונה של מחסן לעסק
השכרת מחסנים היא פעולה הנושאת עימה השלכות עסקיות רבות לטווח ארוך. בחרו פתרונות אחסון נכונים והרוויחו לאורך זמן, כשלו בבחירת מחסן להשכרה ותיצרו צוואר בקבוק שיכביד על התנהלות העסק. על כך ועוד בכתבה שלפניכם.

ניהול עסקי עם מבט לפנים, מול ניהול עסקי עם מבט לאחור
בניהול עם המבט לפנים המבט הניהולי מופנה לפנים לכוון המטרה (תקציב עסקי), הבקרה הניהולית בודקת את הבצוע בפועל בערכים של מרחק וסטיות ביחס למטרה, בניהול עם המבט לאחור המבט הניהולי מופנה לאחור (ביצועי עבר), הבקרה הניהולית בודקת את הבצוע בפועל בערכים של מרחק וסטיות ביחס לעבר.

פעילות ניהולית שגויה היא תוצר פגום לכל דבר
ניתן לקבל טעויות בארגון בתנאי שהן לא טעויות חוזרות, טעויות חוזרות מלמדות שלא הופקו לקחים, לא הופנמו הנזקים, ויש להן פוטנציאל לחזור פעם אחר פעם. ארגון חייב לנצל את הכישלון, לתהליך של לימוד ושיפור, ולהתייחס אליו כנקודת ציון דרך, בדרך להצלחה בעתיד.

הסיבות לחוסר זמן בניהול עסקים קטנים
אחת הבעיות המרכזיות כמעט בכל עסק קטן ובחלק מהעסקים הבינוניים. היא "העדר זמן" כרוני לבעלי תפקידי המפתח בעסק,"העדר הזמן" הוא אחד הגורמים המרכזיים לניהול לקוי ואי יכולת של העסק לפרוץ קדימה.

מידת המעורבות של המנכל בניהול הארגון העסקי
בין השאלות שמנהל עסק או ארגון שואל את עצמו מה מידת המעורבות האישית הנדרשת בניהול השוטף של העסק, התשובה לכך איננה חד משמעית ומשתנה בהתאם לנסיבות הבאות

מודלים התנהגותיים להנעת עובדים בארגון עסקי
הנעת עובדי הארגון העסקי במטרה להשגת בצועים עסקיים משופרים, צריכה להיות אחת המטרות המרכזיות בכל אסטרטגיה ניהולית עסקית, ההשקעה בפתוח עובדי החברה היא אחת ההשקעות החשובות והמשתלמות ביותר לכל ארגון עסקי

פארטו,פיטרס,פרקינסון,מרפי – חוקים תיאורטיים לשימוש מעשי
ישנם מספר חוקים עקרוניים ותיאורטיים שלא הוגדרו כחוק לכל דבר, אך הבנתם מספקת למנהל "חוקי אצבע" מהירים המאפשרים לנתח, להתארגן, ולהסתכל על תופעות בעסק במבט שונה.

ראייה ניהולית
ראייה ניהולית (במידה והיא קיימת) היא אותה ראייה שמאפשרת למנהל לראות את מה שאחרים לא תמיד רואים, הראייה הניהולית חייבת לכלול הבנה ויכולת לתת משמעות ולקשר בין הגורמים הבאים: מערכת,מטרה,משמעות וממדים.

הבעייתיות של הפתרון הזמני – פתרון לדרמן
"פתרון לדרמן" הינו פתרון זמני מאולתר לבעיה לא צפויה, שמנסים לתת לה פתרון על ידי שימוש בידע או יכולת מוגבלת בהעדר זמן או כלים מתאימים, או מתוך רצון לחסוך בעלויות מידיות.

תופעות ארגוניות
למצטרפים צעירים לארגונים שונים חסר הידע והניסיון לזהות תופעות ארגוניות אשר התפתחו בארגון במשך הזמן

העברת מקל האחריות במרוץ השליחים הארגוני
בכל ארגון מכל סוג שהוא המקיים תהליכים ארגוניים ועסקיים ובכל תהליך יותר מאדם אחד מתקיימים תהליכים של מרוץ שליחים ארגוני אחד או יותר

חשיבות התמהיל האנושי להצלחת הארגון העסקי
בארגונים עסקיים השימוש במושג תמהיל, נפוץ בעקר כשמדובר בתמהיל מוצרים, תמהיל השיווק, או תמהיל של אסטרטגיות, פחות נפוץ הוא השימוש בתמהיל האנושי, לתמהיל האנושי יש את ההשפעה הגדולה ביותר על אופיו ואופן התנהלותו

בגדי עבודה כמיתוג
בגדי עבודה ככלי ניהול לבית העסק וכמיתוג עסקי. שימוש יאות במגוון בגדי עבודה ונעלי עבודה ככלי מיתוג.

פארטו,פיטרס,פרקינסון,מרפי – חוקים תיאורטיים לשימוש מעשי
ישנם מספר חוקים עקרוניים ותיאורטיים שלא הוגדרו כחוק לכל דבר, אך הבנתם מספקת למנהל "חוקי אצבע" מהירים המאפשרים לנתח, להתארגן, ולהסתכל על תופעות בעסק במבט שונה

כלי הניהול הבסיסיים לעסק (א)
בכדי לנהל ולשלוט בעסק באפן מקצועי ולא אינטואיטיבי נדרשים כשורי ניהול מתאימים, אבל זה לא מספיק, נדרש ארגז כלים המכיל כלי ניהול בסיסיים

התכונות הנדרשות לעובד טוב
מנהלים רבים מתחבטים בהגדרת מה זה "עובד טוב" ?, אין לי ספק שכל מנהל אשר יתבקש לדרג את תכונות "העובד הטוב", ידרג מספר רב של תכונות אשר חלקן יהיה שונה אצל כל מדרג, הגדרת התכונות שכל מנהל ידרג תיגזר מתפיסת עולמו הניהולית

מחזור חיי ארגון על פי אדיג'ס
כל ארגון הנמצא באותו שלב חיים עובר בעיות דומות ברמה ובפרקי זמן כאלה ואחרים, הדבר דומה לבעיות דומות הקיימות אצל אנשים בני אותו גיל החווים תהליכי התפתחות וצמיחה דומים, מכך ניתן להבין שהבעיות הן חלק מצמיחה ושינוי והן ילוו הן את האדם והן את הארגון כל זמן שיש חיים באדם ובארגון.

קופות רושמות ממוחשבות
קופות רושמות ממוחשבות של היום יודעות להפיק שלל דו"חות רווחים ומכירות, לנהל מבצעים ומועדוני לקוחות ועוד. הכירו את הדרך הקלה והנוחה לניהול נקודת המכירה

ניהול משברים בשעת מיתון
אין ספק כי שעת מיתון כלכלי היא אחת השעות הקשות לכל חברה וארגון. זמנים כאלו מעוררים בקרב העובדים תחושה של חוסר יציבות. חלקם אף מתחילים לחפש מקום עבודה אחר. ניהול משברים בזמנים כאלו חשוב מאין כמוהו ויש לבצעו בצורה יעילה ונכונה על מנת לשמור על מערך עבודה תקין ככל האפשר.

למה חשוב לקבל ייעוץ אסטרטגי
החשיבות של קבל ייעוץ אסטרטגי מחברה שיודעת להכין תוכנית עסקית לעסק שלך, היא אחד הדברים החשובים ביותר שיש לכל נושא הפעילות השוטפת של העסק.

ניהול משברים – טיפים ועצות
ניהול משברים הוא ללא ספק תחום שהולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות. מרבית החברות והארגונים הגדולים אשר צלחו משברים גדולים, נקטו בעקרונות ניהול משברים דומים. אספנו עבורכם מגוון טיפים ועצות שיעזרו לכם לדעת כיצד לנהוג במקרה של משבר בארגון.

אימון עסקי יעזור לעסק שלך להיות מצליח יותר
בימי מיתון כלכלי, כפי שנוכחנו כבר לראות בעבר המאוד לא רחוק, כל ארגון וחברה נאלצים לנקוט במספר אסטרטגיות לא פשוטות ואף אגרסיביות על מנת לשרוד בשוק התחרותי. לכן, במצב שכזה אין להקל ראש ביתרונותיו ובכוח הרב הטמונים בכל אימון עסקי.

ייעוץ עסקי – מהלך חשוב לכל עסק
במציאות הכלכלית של שנת 2010, עומדים בעלי עסק בפני אתגרים רבים ומגוונים: ממאבק על רווחיות העסק שלהם, דרך מאבק במתחרים וחקיינים ועד הניהול השוטף של העסק. ייעוץ עסקי הוא הכלי באמצעותו הם יכולים להתמודד עם אתגרים אלו - ולנצח. במציאות הזו בעלי עסק זקוקים לכל עזרה וסיוע אפשריים.

ניהול מלאי – מהו?
בעידן המודרני דורשים התהליכים העסקיים היערכות של כל שרשרת הפעילויות והאספקה המשפיעות על יישום צרכי הלקוחות. מערכות ההפצה, ההובלה, האחסון, הסיטונאות, הקמעונאות והלקוחות – משפיעות על התוצרת, על המשאבים הכספיים ועל המידע.

ניהול משברים בשעת אסון
כיום, אחת השיטות הטובות של ניהול משברים היא להימנע מהתרחשותם. הכוונה היא להכין את החברה או הארגון בצורה הטובה ביותר, כך שיהיו ערוכים לכל משבר, להכין צוות ניהול משברים מקצועי ומנוסה – הכל כדי שבשעת משבר יידעו כולם כיצד להתנהל.

חברות לייעוץ אסטרטגי
כאשר מחליטים לבחור בדרך של מינוף העסק הקיים או בתהליך של בחירה שגורלה יכול להשפיע רבות על מהלך החיים, חשוב מאוד לנסות ולהיעזר בכמה שיותר גופים שיכולים לספק מספר דעות רלוונטיות וניטרליות בעבור הבחירה שלך.

בחירת איש לובינג מיומן
חברות גדולות מושפעות באופן תדיר מתהליכי ביצוע ההחלטות בכנסת ומחקיקות והגבלים שונים המתייחסים לעסקים בישראל. חברות מסוג זה, מוטב שישקיעו נתח מסוים מתקציבן לצורך ביצוע לובינג מול מקבלי ההחלטות.

מטרות הארגון
דעה רווחת (ומוטעת) היא שמטרת העל של ארגון עסקי צריכה להיות רווח, או השאת ערך לבעלי המניות. הגישה הזאת שמה דגש רק על אחת מתוך מספר רב של קבוצות מחזיקי עניין בארגון עסקי, כאשר מטרת הארגון צריכה להיות לדאוג לכל מחזיקי העניין.

איך לבחור יועץ אסטרטגי
בשביל לבחור יועץ אסטרטגי לעסק שלך שינתב בשבילך ובעבור העסק שלא כל כך צולח בשנים האחרונות כראוי, חשוב מאוד לבחור את בעל המקצוע בעל הניסיון והרזומה שידאג לתת לך את כל הכלים ההכרחיים בשביל הצלחה טובה יותר בעסקים.

חיוב כרטיסי אשראי
השיקולים לבחירת פתרון סליקת כרטיסי אשראי נעים החל מאופי הפעילות של בית העסק, דרך המחיר והיישומים הנוספים הניתנים להתאמה לצרכי בית העסק

מתנות לאורחים באירוע
כאשר מדברים על מתנות לאורחים באירוע מדברים על דברים פשוטים ולא יקרים. מזכרות לאורחים באירוע צריכות להיות פשוטות, סמליות, ולא מחוות גרנדיוזיות שירוששו אתכם. המטרה של המתנה היא לשמח את האורח וגם להוות מעין מזכרת.

מכשיר כריכה
אנו ממליצים לכל מנהל משרד לרכוש מכשיר כריכה אשר יאפשר לעובדים לכרוך את המסמכים שלהם בתוך המשרד ולהנות ממסמכים שנראים מצוין ונשמרים מצוין.

מגרסת נייר
מגרסת נייר היא מכשיר מצוין אשר חוסך לכם המון כאב ראש בכל הנוגע לאבטחת המידע שלכם. כשמה כן היא, מגרסת נייר גורסת את הנייר לפיסות קטנות עד שלא ניתן להבין מה כתוב בו וגם אם אוספים את כל החתיכות, כדי לנסות ולחבר אותן ולהפיק מידע צריך להשקיע כל כך הרבה זמן ומאמץ, שזה פשוט לא משתלם.

מגרסות נייר משרדיות
מגרסות נייר משרדיות, כשמן כן הן – לוקחות את הנייר שמכניסים לתוכן וגורסות אותו לחתיכות קטנות. יש מגרסות נייר משרדיות אשר גורסות לפתיתים, ואחרות גורסות לרצועות.

מגרסות משרדיות
מגרסות משרדיות לנייר הן אחד האביזרים החשובים ביותר במשרד, בין אם מדובר במשרד ביתי קטן, במשרד בעל כמות קטנה של עובדים או במשרדים של חברות גדולות. בעזרת מגרסה משרדית ניתן לטפל בכל החומרים המודפסים שמופקים במשרד ולהפטר מהם בצורה חכמה יותר ויעילה במיוחד.

ניהול משברים והצלת העסק
כל מנהל יודע כי משבר עלול להזיק עד מאוד לעסק, אך מאידך, באמצעות ניהול המשבר באופן מושכל ונכון ניתן למנף אותו לכדי הצלחה. בעתות של משבר חשוב לא רק לשמור על קור רוח ולא לאבד שליטה, אלא גם להפגין כושר ניהול משברים כדי להוביל את החברה מהתרסקות להתאוששות ובהמשך גם להצלחה.

לימודי הייטק וניהול מוצר
לבטח אתה שואל את עצמך איך קשורה העובדה של לימודי הייטק ניהול מוצר אחד לשני, אז אנחנו כאן בשביל להסביר את הכל.


עמוד 2 מתוך 3
[1]   [2]   [3]  
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.