אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » חוק ומשפט

חוק ומשפט

מאמרים בנושא חוק ומשפט, הכוללים מידע בנושא דיני חברות, דיני ירושה, דיני מיסים, דיני משפחה, דיני עבודה, דיני רשת, דיני תעבורה, חוק אזרחי, מערכת המשפט, מקרקעין, קניינות וכדומה.


ההליך המתאים בהוצאה לפועל: איחוד תיקים או פשיטת רגל?
ההליך המתאים בהוצאה לפועל: איחוד תיקים או פשיטת רגל?
מאמר המסביר את ההבדלים בין שתי הדרכים להגנת החייב.

כותב ועורך: עו”ד אברהם זאדה הרפז.

עו"ד דנה תדמור - איסלאם רדיקלי - טרור חוצה גבולות
התוצר שהוא מביא הוא טרור חוצה גבולות. כשמדברים על טרור צריכים להבין מס' דברים מהזווית המדינית הבינ"ל: טרור אל קעידה שמכונה טרור פוסט

ד"ר אורי עצמון- ארבע סוגי המשפט - גישתו של תומאס אקווינס לחובת הציות
משוואת אקווינס מקבלת מצב לפיו יהיו מספר חוקים שלא עומדים בקנה אחד עם המשפט הטבעי אך בשל כך שכל מערכת המשפט כן כפופה למשפט הטבעי אז יש חובה

סנגורים- פרשת מרגול
אדם שקורא את כתב האישום שהוגש כנגד הזמרת מרגלית צנעני מזדעזע ומרים גבה נוכח האמור בו – ולשם כך לא צריך להיות משפטן כלל וכלל.

המשטרה ייחסה לזמרת עבירות

סנגורים- פרשת מרגול
אדם שקורא את כתב האישום שהוגש כנגד הזמרת מרגלית צנעני מזדעזע ומרים גבה נוכח האמור בו – ולשם כך לא צריך להיות משפטן כלל וכלל.

המשטרה ייחסה לזמרת עבירות

עורך דין פלילי- באיזה מקרים חיוני להתקשר אליו
עורך דין פלילי מטפל בתיקים שונים כמו, סמים, שוד, גנבה, רצח, אלימות וכדומה. בכל אחד מהנושאים הנ"ל, מומלץ לערב עו"ד פלילי. עו"ד פלילי יכול לגרום לקיצור מאסר באופן מהותי ואולי אף לגרום לזיכויו של הנאשם‎.

מהו הליך הוצאה לפועל
הליך הוצאה לפועל, הוא הליך המשמש אדם לביצוע פסק דין. בשנת 1967 הוקמה במדינת ישראל מערכת הוצאה לפועל שתפקידה לממש פסקי דין ומסמכים נוספים המוגשים לה. בישראל קיימות לשכות רבות של הוצאה לפועל, הממוקמות בקרבת בית משפט השלום.

ד"ר אורי עצמון- הארט מול אוסטין - פוזיטביזם מתון מול הגישה התועלתנית
אוסטין - אוניברסיטת לונדוןאבי הפוזיטיביסטים-1790-1859- הגישה התועלתנית: תפיסה חילונית, מדעית ורציונלית.תיאוריית הפקודה:

ד"ר אורי עצמון- הארט מול אוסטין - פוזיטביזם מתון מול הגישה התועלתנית
אוסטין - אוניברסיטת לונדוןאבי הפוזיטיביסטים-1790-1859- הגישה התועלתנית: תפיסה חילונית, מדעית ורציונלית.תיאוריית הפקודה:

עו"ד דנה תדמור- יחסי יהדות ארה"ב ישראל במאה ה-21
במאמר זה אנסה לנתח את היחסים בין יהדות ארצות הברית לישראל בעבר ואת השלכותיהם לעתיד על דמוגרפיית שתי אוכלוסיות אלו בפרט והעם היהודי בכלל.בימים שלפני קום המדינה היה הרושם שישראל לא תוכל להתקיים במזרח התיכון רווי אבק השרפה ללא עזרת האחים מאמריקה. גישה זו נשענה על

אקסיום - שלטון עלווי בסוריה
נשלטת ע"י המיעוט העלוואית. זוהי כת שבאופן היסטורי התמקמה בסוריה. הם היו כת שולית, שלא נתפסו לחלוטין כמוסלמים. השיעים רואים את העלוואים ככופרים - הם נתפסים אפילו כמוסלמים גרוע אלא ככופרים כי הם לא מוסלמים

מדריך לתקן הישראלי למתקנים מתנפחים – פרק 1
מאמר זה סוקר את הסעיפים בתקן האירופאי שחלים על בעלי/מפעילי המתקנים המתנפחים.

תקן חדש למתקנים מתנפחים – היבטים הנוגעים לאחריות היצרן או הספק
מאמר זה מתאר את המידע אותו היצרן או הספק נדרשים לספק בכדי לאפשר עמידתו בתקן הישראלי החדש למתקנים מתנפחים.

תו תקן חדש למתקנים מתנפחים
התקן הישראלי נכתב במכון התקנים הישראלי ומוגדר במעמד לא רשמי. רשמיות התקן קובעת כי חובה על פי חוק לייבא, לייצר ולשווק רק מוצרים העומדים בדרישות התקן.

קורס גישור – למי הוא מתאים ולמה?
גישור הוא תהליך מוכר ונפוץ כיום שמסייע לפתור מחלוקות ולגשר בין צדדים מסוכסכים שונים. במאמר זה נסביר מהו בעצם קורס הגישור, למי מתאים ללמוד קורס גישור והיכן ניתן ללמוד קורס גישור.

חובת האב לשלם מזונות
דיני משפחה כוללים בהם נושאים שונים כמו משמורת, מזונות, חלוקת רכוש ועוד. בזמן ביצוע הליך גירושין. כמובן שצריך לעשות זאת באופן מסודר ורישמי ושבית המפשט יחליט על אופן חלוקה זה.

חלוקת רכוש אצל ידועים בציבור
כאשר בני זוג ידועים בתור ידועים בציבור. כדי שלא יהיה בלגן וריבים בעת פרידתם של בני הזוג, או במצב של מוות של אחד מבני הזוג. הם צריכים לבצע חוזה הסכם ממון, שהוא יגדיר בדיוק את אופן חלוקת הרכוש. כדי למנוע בעיות וריבים מיותרים בעת חלוקת הרכוש.

עורכת דין דנה תדמור על פרסומת להגברת הגיוס לצבא ארצות הברית
בשלב הראשן ננסה למצוא את כלל הצרכנים שהשירות/מוצר יכול להוות מענה לצורך שלהם: אנשים שמחפשים עבודה בתחום העסקים, קרייריסטים, שאפתנים- מחפשים מקום עבודה שבו יוכלו ללמוד על עולם העסקים וגם על עצמם

תחומים שונים שנכללים בעניין של הסכם גירושין
כאשר זוג עובר הליך של גירושין, עליו לבצע הסכם גירושין, על מנת שהסכם זה יקל על הזוג ועל הילדים כמובן בעת ההליך של גירושין. הסכם גירושין מגדיר בדיוק כיצד יתנהלו חייו של הזוג לאחר שהם עוברים הליך של גירושין

מה כולל הסכם גירושין
חלומו של כל אחד וכל אחת מאתנו, למצוא את בן אהבת חייו את החצי השני שלו. אך ישנם מקרים אשר בהם לאחר שמוצאים את החצי השני, מבינים כי זה לא מתאים ועוברים הליך של גירושים. על מנת להקל עם הילדים, מבצעים חוזה הסכם גירושין אשר כולל בו נושאים שונים.

מומלץ לכתוב כתב צוואה
מומלץ לכתוב כתב ירושה, גם אם אתם עדיין צעירים ובריאים, היות ואנו לא יודעים מה צופה לנו בחיים. צוואה תגדיר לנו בדיוק את אופן חלוקה של ירושה. ובכך המת יידע כי רכושו לאחר מותו יתחלק בדיוק איך שהוא רצה.

דוקטור אורי עצמון: נישואי תערובת מימי קדם עד ימינו
שאלת "נשואי התערובת", של בני משפחות שונות, לאומים שונים, או של בני אנשים בעלי רקע שונה, העסיקה את עולם המשפט מימים ימימה. הדים לרתיעה מנשואי תערובת, במפורש או במשתמע, נמצאים כבר בכמה וכמה פרשיות במקרא, והם מוסברים לא רק בנימוקים דתיים אלא גם בנימוקים חברתיים וכלכליים.

עו"ד פלילי לכל פשע
עו"ד פלילי דרוש בעבירות הקשורות לתחומים הפליליים למיניהן כגון עבירות המתה, אלימות ומין, עבירות שוחד וצווארון לבן, עבירות סמים ועוד.

הסדרי ראיה לטובת הילד
ישנם זוגות אשר מבינים כי אין טעם שהם יישארו ביחד, לכן הם עוברים הליך של גירושים. במצב זה חובה כמובן לדאוג לטובתו של הילד לפני הכל. הרי הוא לא אשם כי הוריו החליטו להתגרש.

יש הרבה עמוס ברנסים בחברה שלנו
"יש הרבה עמוס ברנסים בחברה שלנו" אמר החוקר הפרטי שלמה ולדמן, כאשר יצא לאור ספרו "עמוס ברנס-מאבקו וניצחונו של חף מפשע", אודות מי שהואשם ברצח שהסעיר את המדינה. לטענת שלמה ולדמן אין פיקוח על המערכת המופקדת על עשיית צדק במדינה ורבים המואשמים אשמות שווא השתגעו או התאבדו.

עורך דין אזרחי – שילובי תחומים
בין תפקידיו הרבים ניתן להדגים שני תחומי אחריות חשובים ביותר – ייצוג בעלי חוב בהליך בקשה לפשיטת רגל וסיוע וייעוץ משפטי ללקוח המעוניין להשיג אזרחות פולנית..


מה כולל הסכם גירושין
כאשר זוג מבין ,כי אין לו ברירה ועליו לעבור הליך של גירושין, היות והוא לא מסתדר ורב בלי הפסקה. הוא עובר הליך גירושין. ניתן לעשות זאת יפה ללא כל ריבים ובעיות. כמובן שמקל מאוד על הליך של גירושין, חתימה על חוזה הסכם ממון

מהי בדיקת פוליגרף?
פוליגרף באמצעות מכונת אמת נשמע תמיד כמו משהו מסקרן שמתימר לדעת האם האדם דובר אמת או שלא...בפועל לא מדובר בשום טכניקה של קריאת מחשבות מכל סוג שהוא ואין פה שום עניין מיסטי.

הלוואות חוץ בנקאיות – השוק האפור
מגוון רחב של אנשים מוצאים עצמם בשנה פיננסית קשה במיוחד בדיוק בתקופה בה הם זקוקים לסכום כסף גדול כדוגמא חגיגת בר מצווה, חתונה של אחד הילדים, לימודים ושלל סיטואציות הדורשות סכום כסף גדול זמין בצורה מיידית.

על פשיטת רגל וצרות נוספות
פשיטת רגל היא עניין לא נעים. מתי יש לפנות אל משרד עורכי דין המתמחה בנושאי פשיטת רגל? מה חשוב לדעת על התהליך ואיך ניתן לצלוח אותו בשלום?

גירושין ללא הסכמה
ישנם מצבים אשר בהם רק אחד מבני הזוג רוצה להתגרש, במצבים אילו נקרא הליך גירושין, גירושין ללא הסכמה. במצבים אילו לא תמיד מאשרים לעבור הליך של גירושין.

חקירות
חקירות יכולות להיות לעתים סבוכות במיוחד ולהגיע אל "מבוי סתום". לא משנה לאיזה מצב הגיעה חקירה מסוימת למשרד חקירות פרטי לעולם אסור להנחות את לקוחותיו או את החוקרים הפרטיים שמנהלים את החקירה להשתמש באמצעים בלתי חוקיים או לפעול בצורה לא חוקית.

מחפש את הקייס
הוא חשף חברה שנסחרה בבורסה שהונתה את הציבור בתשקיף שלה, היה בין חושפי קרטל בענף דלתות הביטחון והביא לחשיפת פסיכולוגית מתחזה. חוקר פרטי שלמרות ההצלחות לא מתעלם מהשאלות המטרידות כמה מציצנות יש בעבודה שלו, והאם המטרה מקדשת את האמצעים.

המותר והאסור לכונס נכסים במימוש משכנתא או משכון בהוצאה לפועל
מינוי כונס נכסים מהווה פתיחה להליך כוחני, לעיתים טראומטי עבור החייב ומשפחתו. בשל המשמעות העצומה שיש למכירת דירתו של חייב, המהווה, בדרך כלל את קורת הגג לראשו ולמשפחתו, קובע חוק ההוצל``פ כללים ברורים להתנהלות כונס הנכסים.

כל מה שחשוב לדעת על פשיטת רגל
מהי פשיטת רגל? כיצד נדע כי אנחנו עומדים בפני פשיטת רגל? ואיך משרד עורכי דין יכול לסייע לנו משפטית במצב כזה?

חשיבות ביצוע הסכם ממון בין ידועים בציבור
ישנם זוגות אשר מחליטים לגור יחדיו ללא להינשא, זוגות אילו נקראים ידועים בציבור. הם יכולים לחיות יחדיו שנים כך מבלי להינשא. לכן חשוב מאוד לבצע ביניהם הסכם ממון אשר מגדיר מהו רכושו של כל אחד ואחד מבני הזוג, אם הם ייפרדו.

הפטר ועו"ד הוצאה לפועל
עורך דין הוצאה לפועל הינו בעל חשיבות רבה בחייו של בעל חוב ובמיוחד זה הממשיך בתהליכים מול גוף הוצאה לפועל כמו תהליך פשיטת רגל ותהליך הפטר. על עורך דין הוצאה לפועל להיות בקיא בחוקים הנוגעים להוצאה לפועל וכמו כן בחוקים הנוגעים לנושא פשיטת רגל.

טופס תביעות - ייצוג וטיפול
קיימים מקרים רבים בהם צריך למלא טופס תביעות, למשל טופס תביעות חוב בתביעת פיצויי פרישה ועוד. המקרה המורכב שבו טופס תביעות דרוש הוא כאשר מתרחש פירוק של חברה.

מתים להשיג טרייד אין לרכב?

אחרי מהפיכת תעשיית המכוניות, הכל הפך לפשוט בהרבה; פתאום אפשר להגיע מאוד מהר ממקום אחד למקום שני, לנסוע בכל שעה וכמובן לא לשכוח - לא להשתמש באוטובוסים. במדינת ישראל, כל אדם יודע שהתחבורה הציבורית היא לא הגוף הכי דייקני, אז למה שתמשיכו לסבול אם אתם יכולים להיות עצמאיים לגמרי?

חייבים נוטריון חדש?
איש לא חולם להיות בסיטואציה הזאת, ועם זאת בלא מעט תרחישים אנו חייבים להתייעץ עם עורך דין מוצלח. העניין יכול להיות עקב עבירה פלילית ועשוי לקרות אפילו בעקבות גבית חובות. בכל סיטואציה בהחלט כדאי למצוא עבורכם עורך דין מומלץ!

לכתוב צוואה

אף אחד לא ישמח להיקלע אל הסיטואציה בעייתית, ועם זאת בתרחישים רבים אנשים צריכים לדבר עם עורך דין מקצועי. העניין עשוי להתרחש עקב תאונת עבודה ועשוי להתרחש דווקא בעקבות ענייני חברה. למקרים כאלה או אחרים מומלץ מאוד למצוא עבורכם עורך דין!

לא בטוחים איך בוחרים עורכי-דין?

אף אדם אינו ירצה להיות בסיטואציה הזו, ברם בלא מעט תרחישים אנשים חייבים להיעזר בעורכי דין מוצלחים. הדבר עשוי לקרות בגלל כתיבת צוואה ועשוי לקרות דווקא בעקבות דיני עבודה. בכל מצב רצוי מאוד שיהיה לכם עורך דין מקצועי!

אינפורמציה טובה בנושא תעריף נוטריון
אף אדם אינו חושק להיות בסיטואציה בעייתית, אבל בלא מעט מקרים אנחנו צריכים להיוועץ בעורכי דין ממולחים. המקרה עשוי לקרות בעקבות עניין תעבורתי ויכול לקרות אפילו בשל גביית חובות. בכל אופן תמיד רצוי למצוא לכם עורך דין מנוסה!

לא השגתם נוטריון תרגום?
איש אינו ישמח להיקלע אל הסיטואציה בעייתית, ברם במקרים רבים אנו חייבים למצוא עורכי דין ממולחים. העניין יכול להתרחש בגלל עניין פלילי ויכול להיות דווקא בעקבות איחוד תיקים. כך או כך עדיף שיהיה בסביבה איזשהו עורך דין!

בחירת עו"ד פלילי
רבות נאמר על מקצועו של עורך דין פלילי. כל מקצוע עריכת הדין התפתח בעצם מהתחום הפלילי, שהוא גולת הכותרת של ענף המשפטים ולו בשל חשיבותו.

פוליגרף ובדיקת מהימנות
לנוכח מרכזיותה של האמת בתורת המידות האוניברסלית, וביהדות בפרט, אין זה פלא כי מאז ומעולם שוקד האדם על פיתוח מכונות ומבדקים לאיתור האמת, החל ממכונת פוליגרף המסורתית ועד לבדיקת מהימנות ממוחשבת.

הגבלת רישיון בהוצל"פ
במסגרת תיקון מספר עשרים ותשע לחוק ההוצאה לפועל,נכנסה הוראת חוק חדשה בסעיף 66א(6) לחוק ההוצל"פ, התשכ"ז - 1967 (יכונה: "החוק"), המאפשרת השמת הגבלה על חייב מלקבל או מלהחזיק או מלחדש רישיון נהיגה.

תעבורה- עורך דין תשלום קנס
לאחרונה גוברת המודעות לנהיגה שבניגוד לחוק – תוך קמפיינים באמצעי המדיה השונים לנהיגה תחת השפעות סמים ושכרות, לנהיגה ללא רישיון נהיגה או ביטוח חובה, לנהגים שמשתמשים בטלפון הנייד ברכב באופן שאינו חוקי (ללא דיבורית מותקנת ברכב), הרי שאז החוק מטפל בעבריינים

עורך דין פלילי – בין האזרח למשטרה
הפרעה של שוטר בעת מילוי תפקידו היא עברה חמורה מאוד. במיוחד אם הפעלנו אלימות קלה או קשה כלפי השוטר או כלפי מי שעוזר לו למלא את תפקידו. הסיבה ברורה. השוטר מייצג את החוק, את המדינה , הוא מופקד על שמירה שלום הציבור ובטחונו.

שלילה בעקבות נהיגה בשכרות
שוטר מאותת לכם לעצור בצד, ומחובתכם לעשות כך. הוא נשען על הרכב, מחדד את כל החושים שלו ושואל אתכם אם אתם שתיתם. במידה ולא שתיתם, הוא רשאי לבדוק "בדיקת מאפיינים"


עמוד 3 מתוך 4
[1]   [2]   [3]   [4]