אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

חוק ומשפט

מאמרים בנושא חוק ומשפט, הכוללים מידע בנושא דיני חברות, דיני ירושה, דיני מיסים, דיני משפחה, דיני עבודה, דיני רשת, דיני תעבורה, חוק אזרחי, מערכת המשפט, מקרקעין, קניינות וכדומה.

דיני חברות
דיני ירושה
דיני מיסים
דיני משפחה
דיני עבודה
דיני רשת
דיני תעבורה
חוק אזרחי
חוק וחברה
מערכת המשפט
מקרקעין
נוטריון
קניין רוחני
רשלנות ונזקי גוף
תכנון ורישוי

המותר והאסור לכונס נכסים במימוש משכנתא או משכון בהוצאה לפועל
מינוי כונס נכסים מהווה פתיחה להליך כוחני, לעיתים טראומטי עבור החייב ומשפחתו. בשל המשמעות העצומה שיש למכירת דירתו של חייב, המהווה, בדרך כלל את קורת הגג לראשו ולמשפחתו, קובע חוק ההוצל``פ כללים ברורים להתנהלות כונס הנכסים.

כל מה שחשוב לדעת על פשיטת רגל
מהי פשיטת רגל? כיצד נדע כי אנחנו עומדים בפני פשיטת רגל? ואיך משרד עורכי דין יכול לסייע לנו משפטית במצב כזה?

חשיבות ביצוע הסכם ממון בין ידועים בציבור
ישנם זוגות אשר מחליטים לגור יחדיו ללא להינשא, זוגות אילו נקראים ידועים בציבור. הם יכולים לחיות יחדיו שנים כך מבלי להינשא. לכן חשוב מאוד לבצע ביניהם הסכם ממון אשר מגדיר מהו רכושו של כל אחד ואחד מבני הזוג, אם הם ייפרדו.

הפטר ועו"ד הוצאה לפועל
עורך דין הוצאה לפועל הינו בעל חשיבות רבה בחייו של בעל חוב ובמיוחד זה הממשיך בתהליכים מול גוף הוצאה לפועל כמו תהליך פשיטת רגל ותהליך הפטר. על עורך דין הוצאה לפועל להיות בקיא בחוקים הנוגעים להוצאה לפועל וכמו כן בחוקים הנוגעים לנושא פשיטת רגל.

טופס תביעות - ייצוג וטיפול
קיימים מקרים רבים בהם צריך למלא טופס תביעות, למשל טופס תביעות חוב בתביעת פיצויי פרישה ועוד. המקרה המורכב שבו טופס תביעות דרוש הוא כאשר מתרחש פירוק של חברה.

מתים להשיג טרייד אין לרכב?

אחרי מהפיכת תעשיית המכוניות, הכל הפך לפשוט בהרבה; פתאום אפשר להגיע מאוד מהר ממקום אחד למקום שני, לנסוע בכל שעה וכמובן לא לשכוח - לא להשתמש באוטובוסים. במדינת ישראל, כל אדם יודע שהתחבורה הציבורית היא לא הגוף הכי דייקני, אז למה שתמשיכו לסבול אם אתם יכולים להיות עצמאיים לגמרי?

חייבים נוטריון חדש?
איש לא חולם להיות בסיטואציה הזאת, ועם זאת בלא מעט תרחישים אנו חייבים להתייעץ עם עורך דין מוצלח. העניין יכול להיות עקב עבירה פלילית ועשוי לקרות אפילו בעקבות גבית חובות. בכל סיטואציה בהחלט כדאי למצוא עבורכם עורך דין מומלץ!

לכתוב צוואה

אף אחד לא ישמח להיקלע אל הסיטואציה בעייתית, ועם זאת בתרחישים רבים אנשים צריכים לדבר עם עורך דין מקצועי. העניין עשוי להתרחש עקב תאונת עבודה ועשוי להתרחש דווקא בעקבות ענייני חברה. למקרים כאלה או אחרים מומלץ מאוד למצוא עבורכם עורך דין!

לא בטוחים איך בוחרים עורכי-דין?

אף אדם אינו ירצה להיות בסיטואציה הזו, ברם בלא מעט תרחישים אנשים חייבים להיעזר בעורכי דין מוצלחים. הדבר עשוי לקרות בגלל כתיבת צוואה ועשוי לקרות דווקא בעקבות דיני עבודה. בכל מצב רצוי מאוד שיהיה לכם עורך דין מקצועי!

אינפורמציה טובה בנושא תעריף נוטריון
אף אדם אינו חושק להיות בסיטואציה בעייתית, אבל בלא מעט מקרים אנחנו צריכים להיוועץ בעורכי דין ממולחים. המקרה עשוי לקרות בעקבות עניין תעבורתי ויכול לקרות אפילו בשל גביית חובות. בכל אופן תמיד רצוי למצוא לכם עורך דין מנוסה!

לא השגתם נוטריון תרגום?
איש אינו ישמח להיקלע אל הסיטואציה בעייתית, ברם במקרים רבים אנו חייבים למצוא עורכי דין ממולחים. העניין יכול להתרחש בגלל עניין פלילי ויכול להיות דווקא בעקבות איחוד תיקים. כך או כך עדיף שיהיה בסביבה איזשהו עורך דין!

בחירת עו"ד פלילי
רבות נאמר על מקצועו של עורך דין פלילי. כל מקצוע עריכת הדין התפתח בעצם מהתחום הפלילי, שהוא גולת הכותרת של ענף המשפטים ולו בשל חשיבותו.

פוליגרף ובדיקת מהימנות
לנוכח מרכזיותה של האמת בתורת המידות האוניברסלית, וביהדות בפרט, אין זה פלא כי מאז ומעולם שוקד האדם על פיתוח מכונות ומבדקים לאיתור האמת, החל ממכונת פוליגרף המסורתית ועד לבדיקת מהימנות ממוחשבת.

הגבלת רישיון בהוצל"פ
במסגרת תיקון מספר עשרים ותשע לחוק ההוצאה לפועל,נכנסה הוראת חוק חדשה בסעיף 66א(6) לחוק ההוצל"פ, התשכ"ז - 1967 (יכונה: "החוק"), המאפשרת השמת הגבלה על חייב מלקבל או מלהחזיק או מלחדש רישיון נהיגה.

תעבורה- עורך דין תשלום קנס
לאחרונה גוברת המודעות לנהיגה שבניגוד לחוק – תוך קמפיינים באמצעי המדיה השונים לנהיגה תחת השפעות סמים ושכרות, לנהיגה ללא רישיון נהיגה או ביטוח חובה, לנהגים שמשתמשים בטלפון הנייד ברכב באופן שאינו חוקי (ללא דיבורית מותקנת ברכב), הרי שאז החוק מטפל בעבריינים

עורך דין פלילי – בין האזרח למשטרה
הפרעה של שוטר בעת מילוי תפקידו היא עברה חמורה מאוד. במיוחד אם הפעלנו אלימות קלה או קשה כלפי השוטר או כלפי מי שעוזר לו למלא את תפקידו. הסיבה ברורה. השוטר מייצג את החוק, את המדינה , הוא מופקד על שמירה שלום הציבור ובטחונו.

שלילה בעקבות נהיגה בשכרות
שוטר מאותת לכם לעצור בצד, ומחובתכם לעשות כך. הוא נשען על הרכב, מחדד את כל החושים שלו ושואל אתכם אם אתם שתיתם. במידה ולא שתיתם, הוא רשאי לבדוק "בדיקת מאפיינים"

בחירה חכמה של משרד עורכי דין
כיצד בוחרים בחוכמה משרד עורכי דין ? במידה ואתם זקוקים לייעוץ בתחומי מקרקעין, גירושין או כל תחום אחר.

איך לבחור עורך דין נכון?
איך לבחור עורך דין אשר מתמחה בתחום ספציפי? למה לא לסמוך על עורך דין שמבטיח הצלחה מוחצת כבר בפגישה ראשונה? כאן תמצאות כלים מעשיים לבחירת עורך דין המתאים לניהול התיק הספציפי.

עריכת פטנטים
לפי נתונים של הארגון העולמי לקניין רוחני (WIPO), ישראל נמצאת במקום השלישי בעולם בהגשת פטנטים בינלאומיים. המחשבה היצירתית בישראל בולטת באופן יוצא דופן

מי אלו החוקרים הפרטיים?
חוקרים פרטיים צריכים לעבור הכשרה מתאימה ולקבל רישיון מיוחד עבור עיסוק בלתי שגרתי זה של משרד חקירות.

עורך דין הוצאה לפועל והפטר
מאמר בנושא עורך דין הוצאה פועל . באיזה מצבים מומלץ לגייס עורך דין הוצאה לפועל ? במה עורך דין הוצאה לפועל מתמחה ? מהי החשיבות בבחירת עורך דין הוצאה לפועל ? ומהו הפטר?

עצות לבחירת עורך דין
כל אחד מאיתנו ייתקל לפחות פעם בחיים בצורך לשירותיו של עורך דין; בין אם מדובר בנושא של הלנת שכר, בגירושין, בצוואות וירושות

ציוד ריגול לעסק
כאשר אנו מדברים על ציוד ריגול לעסק אנחנו לא מדברים על המכשירים הדמיוניים והקטלניים של ג'יימס בונד, אלא על מכשירים מתוחכמים שמטרתם להשיג מידע שבעלי העסק המתחרה לא היו רוצים שתשיגו.

ציוד ריגול לבית
ציוד ריגול לבית נועד לאפשר לכם לאסוף מידע בתוך הבית בלי ידיעת האדם שאחריו אתם מרגלים. זה ידוע שאנשים מתנהגים אחרת כשהם חושבים שהם לבד ולכן, בעזרת ציוד ריגול תוכלו לתפוס על חם אנשים בבית שאתם חושבים שמתנהגים בצורה פסולה.

חקירות כלכליות בארץ
בעזרת חקירות כלכליות בארץ בודקים פרמטרים הקשורים ליכולת של האדם או החברה לעמוד בהתחייבויות הפיננסיות. בצורה כזאת אפשר לדעת האם אפשר לבצע עסקים בצורה בטוחה לשתי בצדדים.

בדיקת פוליגרף למהימנות
לא תמיד ניתן לסמוך על אנשים, אחד הכלים שיכולים לעזור לכם להיות בטוחים יותר לגבי אנשים היא בדיקת פוליגרף למהימנות.

עבודה כעורך דין פלילי
כל עורך דין פלילי יאמר לכם בפה מלא שתחום המשפט הפלילי הוא אחד התחומים המעניינים והדינאמיים ביותר במקצוע עריכת הדין. ובאותה נשימה, כל עורך דין פלילי גם יודה בפה מלא שהמשפט הפלילי לא מתאים לכל אחד

בולש – חקירה פלילית
חקירה פלילית יכולה להתרחש בכל מצב. למעשה כבר ברגע זה או בכל רגע יכול שוטר לנקוש על דלתכם ולזמן אתכם לחקירה פלילית.

חושדים שמשהו אינו כשורה?
בין אם כשאנו נמצאים בבית, נועלים את המשרד ללילה, או יוצאים לפעילויות היומיום, זו זכותנו המלאה להיות מסוגלים לעשות כך בידיעה שלא יצליחו להיכנס למקום ללא אישור, לגנוב רכוש בעבורו עבדנו או אפילו לגרום, חלילה, לפגיעה בגוף.

LawFind השיקה אתר חדש
הינו אינדקס משפטי חדשני ומעודכן אשר הושק לאחרונה, וכבר מספק עניין רב לעולם עורכי הדין וקהל לקוחותיו.

גישור: בחירת מגשר מתאים
בחירת מגשר היא החלטה משמעותית שיש בידה להשפיע על כל תהליך גישור מכל סוג. מומלץ לבחון מגשרים להליך גישור על פי שלושה פרמטרים עיקריים: מיומנות ושליטה מקצועית, שכר טרחה הוגן, הגינות ויושר אישי.

הסכמי גישור
הסכמי גישור הינם תוצר של תהליך גישור בין שני צדדים הנמצאים במחלוקת , הסכמי גישור הם הסכמים אליהם מגיעים שני הצדדים בכוחות עצמם על ידי סיוע מגשר ומהווה פשרה בין שני הצדדים.

על פשיטת רגל ופושט-רגל עם נושה אחד
מאמר זה יעסוק בתיאור ההליכים והצגת פס"ד של פושט רגל עם נושה אחד!

דרישת החתימה בחוזים
הבעיה מתעוררת כשצד להסכם מבקש להשתחרר ממנו בטענה כי ההסכם אינו חתום ולכן אינו מחייב. הכלל הבסיסי קובע, כי חוזה צריך להיות חתום על ידי הצדדים. החתימה מבטאת את כוונת החותם לקבל על עצמו את החיובים הנובעים מההסכם עליו חתם. על כך ועוד במאמר לפניכם.

גישור משפטי
גישור משפטי הינו שיטה אלטרנטיבית ליישוב סכסוכים המתנהלת על ידי צד שלישי ניטרלי, גישור משפטי ניתן ליישום בסוגים שונים של קונפליקטים, החל מסכסוך שכנים או משפחה ועד להסכמי שלום בין מדינות.

מהו הליך גישור?
במהלך גישור יתקיימו דיונים ושיחות באווירה נעימה המאפשרת ביטוי לכל אחד מהצדדים במחלוקת, שלב הראשון בכל הליך גישור יהיה להבין ולקבוע את האינטרסים והרצונות של שני הצדדים.

הכרות ותאום לפני גישור
פגישת המהו"ת נועדה לבחינת האפשרות לפתרון סכסוכים באמצעות גישור. גישור היא שיטה אלטרנטיבית לפתרון סכסוכים המהווה תחליף להליכים המשפטיים הרגילים, ומושתתת על משא ומתן משלב בין שני הצדדים

מכונת אמת - עובדות
מכונת אמת (פוליגרף) היא כלי ומכשיר רב ערוצי שתפקידו גילוי אבחון וחשיפת שקרים או הזמתם. במסגרת הבדיקה עם מכונת אמת, המומחה מציג סדרת שאלות העוסקות בבריאותו של הנחקר

פוליגרף ופעילות הלב
המעבר מהתמקדות על פעולת הלב למגוון רחב יותר של תופעות פיזיולוגיות הקשורות לפעילות הלב וכלי הדם גם יחד, הייתה מותנית בפיתוח מכשור מתאים. פריצת הדרך קרתה עם פתוח הספיגמומנומטר

פוליגרף ונשימה
מכונת פוליגרף ונשימה - מה הקשר בין השניים ומהם יחסי הגומלין בין נשימה לבדיקת הפוליגרף. מעבר על הקשר בין שינויים בערוץ הנשימה ואמירת אמת בבדיקת הפוליגרף

פוליגרף - פיתוחים
מכשיר פוליגרף רב ערוצי – שנת 1926 – ליאונרד קילר
פוליגרף - פיתוחים ושכלולים לאורך התקופות. סקירה של התחלת בדיקת הפוליגרף ועד למכשירים המתקדמים הקיימים כיום

פוליגרף ומערכות אוטונומיות בגוף האדם - הקשר הפסיכו- פיזי
פוליגרף וגוף האדם מתחיל כבר ב 1897 כאשר סטיקר (Sticker ) גילה את תופעת הפעילות החשמלית של העור ומצא שהפעילות החשמלית של העור קשורה לפעילות לפעילות מחשבתית בלתי רצונית

פוליגרף
במאמר זה נבחן אחד מהכלים שעשויים לשמש חוקרים פרטיים במלאכתם במגוון דרכים. נראה מהם יתרונותיו וחסרותניו, וכיצד הוא יכול לסייע.

חיפוש משרד עורכי דין מומחה
החיפוש אחר משרד עורכי דין בעידן הנוכחי הוא פשוט יחסית, לאור הטכנולוגיה המתקדמת שזכינו להיות חלק ממנה. כיצד מבצעים חיפוש של משרד עורכי דין?

המבחנים לפיצוי ניזוק בגין עוולת גרם הפרת חוזה
בת.א 35592-08 גורודצקי נגד המוסד לביטוח לאומי, נדונה תביעה בגין עוולת גרם הפרת חוזה למול המוסד לביטוח לאומי.

חוקר פרטי רשוי או מתחזה מסוכן?!
מתחזים רבים מציגים עצמם כחוקרים פרטיים. במאמר זה אסקור בקצרה את התופעה, אציג את החוק , אפרט את הסיכונים הכרוכים בכך ולסיום אציג מקרה אשר התרחש לפני מספר חודשים בבית המשפט.

איך כדאי להכריז על עסק חדש?
חברה בע"מ היא גוף משפטי הקיים מתוקף חוק החברות, והיא נוסדת עם רישומה ברשם החברות.

תזרים
אם יש ברשותך עסק, אתה חייב להכיר וליישם כמה כלים פיננסיים עיקריים על מנת שתוכל לדעת בכל זמן נתון, את מצבו של העסק.

מינוי אפוטרופוס
אפוטרופוס הינו אדם שמונה על ידי בית המשפט, כדי שינהל את ענייניו של מישהו אחר שאינו מסוגל לדאוג להם בעצמו, כתוצאה ממצבו הפיזי או מצבו הנפשי.


עמוד 4 מתוך 5
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]  
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.