אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » חוק ומשפט

חוק ומשפט

מאמרים בנושא חוק ומשפט, הכוללים מידע בנושא דיני חברות, דיני ירושה, דיני מיסים, דיני משפחה, דיני עבודה, דיני רשת, דיני תעבורה, חוק אזרחי, מערכת המשפט, מקרקעין, קניינות וכדומה.


בחירה חכמה של משרד עורכי דין
כיצד בוחרים בחוכמה משרד עורכי דין ? במידה ואתם זקוקים לייעוץ בתחומי מקרקעין, גירושין או כל תחום אחר.

איך לבחור עורך דין נכון?
איך לבחור עורך דין אשר מתמחה בתחום ספציפי? למה לא לסמוך על עורך דין שמבטיח הצלחה מוחצת כבר בפגישה ראשונה? כאן תמצאות כלים מעשיים לבחירת עורך דין המתאים לניהול התיק הספציפי.

עריכת פטנטים
לפי נתונים של הארגון העולמי לקניין רוחני (WIPO), ישראל נמצאת במקום השלישי בעולם בהגשת פטנטים בינלאומיים. המחשבה היצירתית בישראל בולטת באופן יוצא דופן

מי אלו החוקרים הפרטיים?
חוקרים פרטיים צריכים לעבור הכשרה מתאימה ולקבל רישיון מיוחד עבור עיסוק בלתי שגרתי זה של משרד חקירות.

עורך דין הוצאה לפועל והפטר
מאמר בנושא עורך דין הוצאה פועל . באיזה מצבים מומלץ לגייס עורך דין הוצאה לפועל ? במה עורך דין הוצאה לפועל מתמחה ? מהי החשיבות בבחירת עורך דין הוצאה לפועל ? ומהו הפטר?

עצות לבחירת עורך דין
כל אחד מאיתנו ייתקל לפחות פעם בחיים בצורך לשירותיו של עורך דין; בין אם מדובר בנושא של הלנת שכר, בגירושין, בצוואות וירושות

ציוד ריגול לעסק
כאשר אנו מדברים על ציוד ריגול לעסק אנחנו לא מדברים על המכשירים הדמיוניים והקטלניים של ג'יימס בונד, אלא על מכשירים מתוחכמים שמטרתם להשיג מידע שבעלי העסק המתחרה לא היו רוצים שתשיגו.

ציוד ריגול לבית
ציוד ריגול לבית נועד לאפשר לכם לאסוף מידע בתוך הבית בלי ידיעת האדם שאחריו אתם מרגלים. זה ידוע שאנשים מתנהגים אחרת כשהם חושבים שהם לבד ולכן, בעזרת ציוד ריגול תוכלו לתפוס על חם אנשים בבית שאתם חושבים שמתנהגים בצורה פסולה.

חקירות כלכליות בארץ
בעזרת חקירות כלכליות בארץ בודקים פרמטרים הקשורים ליכולת של האדם או החברה לעמוד בהתחייבויות הפיננסיות. בצורה כזאת אפשר לדעת האם אפשר לבצע עסקים בצורה בטוחה לשתי בצדדים.

בדיקת פוליגרף למהימנות
לא תמיד ניתן לסמוך על אנשים, אחד הכלים שיכולים לעזור לכם להיות בטוחים יותר לגבי אנשים היא בדיקת פוליגרף למהימנות.

עבודה כעורך דין פלילי
כל עורך דין פלילי יאמר לכם בפה מלא שתחום המשפט הפלילי הוא אחד התחומים המעניינים והדינאמיים ביותר במקצוע עריכת הדין. ובאותה נשימה, כל עורך דין פלילי גם יודה בפה מלא שהמשפט הפלילי לא מתאים לכל אחד

בולש – חקירה פלילית
חקירה פלילית יכולה להתרחש בכל מצב. למעשה כבר ברגע זה או בכל רגע יכול שוטר לנקוש על דלתכם ולזמן אתכם לחקירה פלילית.

חושדים שמשהו אינו כשורה?
בין אם כשאנו נמצאים בבית, נועלים את המשרד ללילה, או יוצאים לפעילויות היומיום, זו זכותנו המלאה להיות מסוגלים לעשות כך בידיעה שלא יצליחו להיכנס למקום ללא אישור, לגנוב רכוש בעבורו עבדנו או אפילו לגרום, חלילה, לפגיעה בגוף.

LawFind השיקה אתר חדש
הינו אינדקס משפטי חדשני ומעודכן אשר הושק לאחרונה, וכבר מספק עניין רב לעולם עורכי הדין וקהל לקוחותיו.

גישור: בחירת מגשר מתאים
בחירת מגשר היא החלטה משמעותית שיש בידה להשפיע על כל תהליך גישור מכל סוג. מומלץ לבחון מגשרים להליך גישור על פי שלושה פרמטרים עיקריים: מיומנות ושליטה מקצועית, שכר טרחה הוגן, הגינות ויושר אישי.

הסכמי גישור
הסכמי גישור הינם תוצר של תהליך גישור בין שני צדדים הנמצאים במחלוקת , הסכמי גישור הם הסכמים אליהם מגיעים שני הצדדים בכוחות עצמם על ידי סיוע מגשר ומהווה פשרה בין שני הצדדים.

על פשיטת רגל ופושט-רגל עם נושה אחד
מאמר זה יעסוק בתיאור ההליכים והצגת פס"ד של פושט רגל עם נושה אחד!

דרישת החתימה בחוזים
הבעיה מתעוררת כשצד להסכם מבקש להשתחרר ממנו בטענה כי ההסכם אינו חתום ולכן אינו מחייב. הכלל הבסיסי קובע, כי חוזה צריך להיות חתום על ידי הצדדים. החתימה מבטאת את כוונת החותם לקבל על עצמו את החיובים הנובעים מההסכם עליו חתם. על כך ועוד במאמר לפניכם.

גישור משפטי
גישור משפטי הינו שיטה אלטרנטיבית ליישוב סכסוכים המתנהלת על ידי צד שלישי ניטרלי, גישור משפטי ניתן ליישום בסוגים שונים של קונפליקטים, החל מסכסוך שכנים או משפחה ועד להסכמי שלום בין מדינות.

מהו הליך גישור?
במהלך גישור יתקיימו דיונים ושיחות באווירה נעימה המאפשרת ביטוי לכל אחד מהצדדים במחלוקת, שלב הראשון בכל הליך גישור יהיה להבין ולקבוע את האינטרסים והרצונות של שני הצדדים.

הכרות ותאום לפני גישור
פגישת המהו"ת נועדה לבחינת האפשרות לפתרון סכסוכים באמצעות גישור. גישור היא שיטה אלטרנטיבית לפתרון סכסוכים המהווה תחליף להליכים המשפטיים הרגילים, ומושתתת על משא ומתן משלב בין שני הצדדים

מכונת אמת - עובדות
מכונת אמת (פוליגרף) היא כלי ומכשיר רב ערוצי שתפקידו גילוי אבחון וחשיפת שקרים או הזמתם. במסגרת הבדיקה עם מכונת אמת, המומחה מציג סדרת שאלות העוסקות בבריאותו של הנחקר

פוליגרף ופעילות הלב
המעבר מהתמקדות על פעולת הלב למגוון רחב יותר של תופעות פיזיולוגיות הקשורות לפעילות הלב וכלי הדם גם יחד, הייתה מותנית בפיתוח מכשור מתאים. פריצת הדרך קרתה עם פתוח הספיגמומנומטר

פוליגרף ונשימה
מכונת פוליגרף ונשימה - מה הקשר בין השניים ומהם יחסי הגומלין בין נשימה לבדיקת הפוליגרף. מעבר על הקשר בין שינויים בערוץ הנשימה ואמירת אמת בבדיקת הפוליגרף

פוליגרף - פיתוחים
מכשיר פוליגרף רב ערוצי – שנת 1926 – ליאונרד קילר
פוליגרף - פיתוחים ושכלולים לאורך התקופות. סקירה של התחלת בדיקת הפוליגרף ועד למכשירים המתקדמים הקיימים כיום

פוליגרף ומערכות אוטונומיות בגוף האדם - הקשר הפסיכו- פיזי
פוליגרף וגוף האדם מתחיל כבר ב 1897 כאשר סטיקר (Sticker ) גילה את תופעת הפעילות החשמלית של העור ומצא שהפעילות החשמלית של העור קשורה לפעילות לפעילות מחשבתית בלתי רצונית

פוליגרף
במאמר זה נבחן אחד מהכלים שעשויים לשמש חוקרים פרטיים במלאכתם במגוון דרכים. נראה מהם יתרונותיו וחסרותניו, וכיצד הוא יכול לסייע.

חיפוש משרד עורכי דין מומחה
החיפוש אחר משרד עורכי דין בעידן הנוכחי הוא פשוט יחסית, לאור הטכנולוגיה המתקדמת שזכינו להיות חלק ממנה. כיצד מבצעים חיפוש של משרד עורכי דין?

המבחנים לפיצוי ניזוק בגין עוולת גרם הפרת חוזה
בת.א 35592-08 גורודצקי נגד המוסד לביטוח לאומי, נדונה תביעה בגין עוולת גרם הפרת חוזה למול המוסד לביטוח לאומי.

חוקר פרטי רשוי או מתחזה מסוכן?!
מתחזים רבים מציגים עצמם כחוקרים פרטיים. במאמר זה אסקור בקצרה את התופעה, אציג את החוק , אפרט את הסיכונים הכרוכים בכך ולסיום אציג מקרה אשר התרחש לפני מספר חודשים בבית המשפט.

איך כדאי להכריז על עסק חדש?
חברה בע"מ היא גוף משפטי הקיים מתוקף חוק החברות, והיא נוסדת עם רישומה ברשם החברות.

תזרים
אם יש ברשותך עסק, אתה חייב להכיר וליישם כמה כלים פיננסיים עיקריים על מנת שתוכל לדעת בכל זמן נתון, את מצבו של העסק.

מינוי אפוטרופוס
אפוטרופוס הינו אדם שמונה על ידי בית המשפט, כדי שינהל את ענייניו של מישהו אחר שאינו מסוגל לדאוג להם בעצמו, כתוצאה ממצבו הפיזי או מצבו הנפשי.

פשיטת רגל וחובת הוכחת תום לב
פשיטת רגל היא הליך מורכב מהרבה מאוד בחינות, מן הבחינה הפסיכולוגית, מן הבחינה הכלכלית, מבחינה משפטית וכן מבחינת ה"טופסולוגיה" הכרוכה בתהליך

הוצאה לפועל – סמכויות ונקיטת הליכים
הוצאה לפועל הוקמה במטרה להסדיר חובות. מחד, יש את הנושה, לו חייבים סכום כסף, מאידך יש את החייב, שמתקשה או מתחמק מתשלום החוב, מסיבה זו או אחרת.במקרים של חמקנות יש בסמכות ההוצאה לפועל לנקוט במספר רב של הליכים כנגד החייב.

מהי הלבנת הון
מהי הלבנת הון? ומה זה בעצם אומר הלבנת הון?
המאמר הבא ידבר על הלבנת הון והמאבק בהלבנת הון בישראל

כל מה שרציתם לדעת על הנושא במאמר הבא

הסכם ממון
מה הם הסכמי ממון? האם זה יעיל לאנשים שעומדים להתחתן? האם זאת תופעה נפוצה בקרב תושבי ישראל? כל זאת ועוד במאמר הבא.......

אפוטרופסות
אפוטרופוס הוא אדם הממונה על ידי בית המשפט, על מנת שינהל את ענייניו של אדם אחר שאינו יכול לדאוג להם בעצמו, בשל מצבו הפיזי או מצבו הנפשי. ההחלטה על מינוי אפוטרופוס, זמני או קבוע, תלויה בנסיבות המקרה ונקבעת על ידי בית המשפט

דיני הוצאה לפועל
התחום המוכר והנפוץ ביותר בדיני הוצאה לפועל הינו מימוש המחאות שלא נפרעו, בין אם עקב ביטול ההמחאה על ידי בעל ההמחאה, בין אם עקב העדר כיסוי בחשבון ממנה נמשכה ההמחאה או מכל סיבה אחרת. צ'ק הוא שטר אשר ניתן לממש בלשכת ההוצאה לפועל. בנוסף, ניתן לממש גם שטרות נוספים כמו שטר חוב.

תלונות שקריות
כיום מוגשות יותר ויותר תלונות בגין עבירות של אלימות במשפחה. כמה מתוכן הן תלונות אמיתיות וכמה תלונות סרק? מה ניתן לעשות כשאתה מוצא שאתה מואשם בתקיפת משפחתך?

החוקר הפרטי
בדמיוננו נחרטה דמות החוקר הפרטי ההוליוודי, גבר בעומדו בחשכה, לבוש מעיל גשם, חבוש כובע, מעשן סיגריה. בישראל של היום חוקר פרטי אינו לבוש במעיל גשם, וכבר כמעט לא מעשן.

אז מה מאפיין את החוקר הפרטי הישראלי?

הרשעה של אנשים פשוטים
בכל יום אנחנו פותחים עיתון ורואים עוד ידיעה על אדם שהורשע בפלילים. סנסציה, משהו לדבר עליו בשיחות סלון, במקרים רבים כן, בחלק מהמקרים פשוט מדובר באנשים פשוטים שהסתבכו במקרה פלילי שהסתיים בהרשעה.

עבודות עורכי דין שונות ומגוונות
כל יום אנו נתקלים בבעיות בעבודה, עם בני המשפחה, חברים ואנשים זרים, אך לא תמיד עובר לנו בראש הרעיון כי נצטרך את עזרתו של עורך דין בכדי לפתור את הבעיה אשר נוצרה.


עמוד 4 מתוך 4
[1]   [2]   [3]   [4]